طراحی دکوراسیون - داخلی - منزل - مغازه

طراحی دکوراسیون داخلی منازل و مغازه ها و نمایشگاه ها و اتاق خواب و آشپزخانه و...

آنچه باید هنگام خرید مبلمان به آن توجه کنید:

بررسی نوع چوب: نوع چوب به کار رفته در مبلمان حائز اهمیت است. چوب به کار رفته در مبلمان، باید از یک نوع باشد (از یک گونه چوبی) زیرا مقاومت‌ها و کشش‌های چوب‌ها با یکدیگر متفاوت است. البته می‌توان از چوب‌هایی که دارای مقاومت‌های نزدیک به یکدیگر باشند استفاده کرد.

گره در چوب: یکی از مشکلات موجود در چوب، گره در آن است. بسته به نوع چوب مصرفی و محل گره، مقاومت‌های مربوط به آن متفاوت است. چوب روسی که در ایران اکثرا برای ساخت مبلمان استفاده و چوب درجه ۲ محسوب می‌شود دارای گره‌های فراوانی است. اگر محصول خریداری شده از چوب روسی است، باید به محل گره و بزرگی و کوچکی آن توجه کرد. گره دارای بافتی جداگانه از چوب است و ممکن است در هنگام حمل و نقل یا جابه‌جایی، از جای خود خارج شود و زیبایی مبل را به مخاطره اندازد.
بسیاری از مردم گره را به عنوان زیبایی می‌شناسند ولی در واقع یک نوع عیب به حساب می‌آید. البته اگر از چوب مرغوب روسی و درجه یک استفاده شود، در صد گره در آن پایین است.

محل گره در چوب: اگر گره در پایه‌های مبلمان بوده یا شل باشد، پس از مدتی از جای خود خارج می‎شود. زیرا الیاف گره از الیاف چوب جداست، بنابراین سطح مقطع چوب را کم کرده و باعث شکست پایه مبلمان می‌شود. همچنین اگر گره در محل اتصال دو پایه(قیدها) که بیشترین فشار عمود بر الیاف را تحمل می‌کند وجود داشته باشد، پس از مدتی، قید دچار مشکل خواهد شد.

گره درچوبهای سوزنی برگ و پهن برگ: بسته به نوع بزرگی و کوچکی گره در چوب پهن‌برگان و سوزنی‌برگان، مقاومت‌های آنها نیز تغییر می‌کند. وجود گره در چوب پهن‌برگان مشکل خاصی را ایجاد نمی‌کند زیرا چوب پهن‌برگان دارای مقاومت‌های کافی برای ساخت مبلمان و انواع محصولات چوبی هست. البته این مقاومت به میزان بزرگی و کوچکی گره بستگی دارد، هرچه گره بزرگتر باشد مشکلات به وجود آمده نیز بیشتر می‌شود.
در چوب سوزنی‌برگان، به علت وجود شاخه‌های فراوان، اثر گره بسیار دیده می‌شود. در انتخاب محصول ساخته شده با چوب سوزنی‌برگان باید بسیار دقت شود، زیرا این چوب از نظر مقاومتی ضعیف است و باید نهایت دقت را در انتخاب محصول ساخته شده داشت.

بررسی محل اتصال: بررسی محل اتصال یکی از موارد حائز اهمیت در خرید مبلمان است. اگر اتصالات مربوط به قطعه ساخته شده به یکدیگر چفت نشده باشند، امکان شکست در محل اتصال به وجود می‌آید. در محل اتصال، نباید ترک یا درز پر شده یا بتونه باشد زیرا احتمال شکست بالا می‌رود. دو چوب متصل به هم باید کاملا از لحاظ چفت بودن بررسی شوند تا درزی مابین محل اتصال وجود نداشته باشد و دو چوب متصل به هم، ضخامت یکسانی داشته باشند.

رنگ روی محصولات چوبی: اگر نوع چوب در موقع خرید مبل برای شما حائز اهمیت است، مبلی را انتخاب کنید که رنگ روی آن از رنگهای شفاف باشد. مانند (پلی استر و غیره) زیرا به خوبی بافت و نوع چوب مشخص ‌شده و تمام موارد ذکر شده در آن دیده می‌شود.
اگر رنگ برای شما حائز اهمیت است، از مبلمان با رنگهای پوششی استفاده کنید ولی نوع چوب به دلیل پوشش رنگی مشخص نمی‌شود، البته اگر به امر چوب شناسی وارد هستید، از جایی که چوب رنگ نشده می‌توان به نوع چوب پی‌برد. رنگهای پوششی شامل رنگ روغنی، رنگ‌های مرمری و غیره است.

تغییر رنگ زمینه چوب: به طور کلی چوب دارای زمینه رنگ واحدی است. هر نوع تغییر رنگ در زمینه چوب که توسط حمله قارچ‌ها صورت می‌گیرد، یک نوع عیب به حساب می‌آید. این عیب به صورت تغییر رنگ زمینه چوب است که عمدتاً به رنگهای زرد و رگه‌هایی مثل نخ سیاه رنگ دیده می‌شود. این تغییر رنگ در زیر رنگ‌های شفاف ایجاد می‌شود. البته نوع ضعیف آن، باعث تغییر در مقاومت‌های اصلی چوب نمی‌شود ولی نوع قوی آن باعث خورده شدن چوب می‌شود که معمولا در زیر رنگ‌های پوششی به چشم نمی‌خورد.
بعضی از فروشندگان مبلمان، از آن به عنوان زیبایی یاد می کنند که در این صورت، باید در کل چوب، یک دست باشد.

خط‌های نیم دایره یا دایره روی محصولات چوبی: این خطها از ماشین پوست زدن (دستگاه سنباده‌زنی که به صورت دوار است) بر روی چوب باقی می‌ماند که باید با سنباده زدن از بین برود. در صورت مشاهده این گونه خطها، بدانید که محصول به خوبی پرداخت نشده است و در زیر هر نوع رنگی خود را نشان می‌دهد.

مشاهده بتونه در زیر رنگ: بتونه ماده‌ای است برای پر کردن خلل و فرج موجود در چوب، اما نه هر خلل و فرجی. پر کردن چوب به وسیله بتونه در جاهایی که چوب ترک بزرگی خورده یا شکسته شده است درست نیست؛ از آنجا که این ترک‌ها با بتونه پر شده و سطح کار رنگ شده از دید خارج است، احتمال شکست در آن محل وجود دارد.
بتونه در زیر رنگ‌های پوششی دیده نمی‌شود و مورد استفاده آن در محصولاتی است که روی سطح آنها رنگ شفاف قرار دارد. بتونه باید کاملا هم رنگ چوب باشد تا در زیر رنگ خود را نشان ندهد.

یک‌سطح بودن پایه‌ها: از یک سطح بودن پایه‌های مبلمان خود اطمینان حاصل کنید، چون در صورت مساوی نبودن آنها، فشار به قسمت‌های عقب و جلوی مبل وارد آمده و مبل دچار پیچیدگی می‌شود.

منبع مقاله دکوراسیون داخلی :سایت مجله زن روز

طراحی دکوراسیون ،موارد فنی در خرید مبلمان ، اصول طراحی دکوراسیون،دکوراسیون منزل، دکوراسیون مبل ها، دکوراسیون اتاق خواب، دکوراسیون و طراحی مغازه، طراحی دکوراسیون مغازه ، طراحی و دکوراسیون نمایشگاه، دکوراسیون آشپزخانه، طراحی و دکوراسیون حمام و سرویس ،  نرم افزار طراحی دکوراسیون ، طرح دکوراسیون باغ و فضای سبز ، چیدمان مبل ها، رنگ و نور پردازی، تاثیر رنگ در دکوراسیون،دکوراسیون کوسن و مبلمان،دکوراسیون اتاق کودک،دکوراسیون و طراحی دفتر کار ،طراحی دکوراسیون دفتر کار،طراحی دکوراسیون داخلی ، وسایل دکوری در طراحی دکوراسیون ، دکوراسیون فضای خارجی

، دکوراسیون اتاق نشیمن(دکوراسیون اتاق حال)


ابزار امتیاز دهی


برچسب‌ها: موارد فنی در خرید مبلمان, دکوراسیون مبلمان و چیدمان
+ نوشته شده در  چهارشنبه چهارم مرداد 1391ساعت 18:9  توسط طراحی و دکوراسیون  | 

آماده سازی باغچه برای فصل سرما


پاييز مقدمه زيبايي است براي ورود به زمستان و هم چنين فرصت بسيار مناسبي براي آماده شدن براي ورود به فصلي سرد.اين گونه فكر نكنيد كه پاييز فصل اتمام رويش و سبزي گياهان است, بلكه به اين فكر كنيد كه پاييز فرصتي است كه باغچه زيباي خود را كه قصد دارد به خوابي طولاني برود براي رويش مجدد در فصل شكوفايي آماده سازيد. در حقيقت مي توان گفت پاييز شروعي است براي داشتن باغچه اي زيبا در بهار.

رسيدگي به باغچه در فصل پاييز از جهات مختلفي داراي اهميت است. از يك سو سبب مي شود كه باغچه شما اگرچه سرسبز و رنگارنگ نيست اما تميز و مرتب به نظر برسد و دليل ديگر كه جنبه بصري ندارد واما از اهميت زيادي برخوردار است اين است كه زمينه براي شكوفايي بهتر و زيبا تر شدن باغچه در بهار فراهم مي كند.

حرص كرن و پاكسازي

بيشتر آفت ها و بيماري ها از باقي ماندن قسمت هاي خراب و زائد گياه در زمستان بوجود مي آيد و در كل گياه و خاك رخنه مي كند و آن ها را بيمار مي كند.زيرا در زمستان فرصت خوبي براي آفات و بيماري ها فراهم مي شود تا در قسمت هاي ديگر انتشار يابند.بنابراين براي آماده كردن باغچه براي فصا سرد اولين و مهم ترين مرحله حرص كردن گياهان و حذف قسمت هاي مرده و بيمار از گياه است اين كار هم به سالم سازي و هم به زيب سازي باغچه مي تواند كمك كند.

در اين قسمت ليستي از كارهايي كه براي تميز كردن باغچه لازم است انجام دهيد آورده شده است:

هرس كردن و قطع مقداري از شاخه هاي كهنه درختان و گياهان ديگر كه داراي ريشه هاي زنده هستند و قرار است كه در بهار بار ديگر سبز و گكوفا شوند.

حذف كامل گياهان و سبزي جاتي كه عمرشان تنها يك سال است و در سال بعد ديگر سبز و زنده نخواهند شد. اين نوع گياهان را بايد به طور كامل و از ريشه از خاك در آوريد تا مواد غذايي خاك را بي دليل مصرف نكنند.

برگ هاي مريض را بكنيد و علف هاي هرز را با دست كاملا از ريشه بيرون آوريد.

پس از اتمام پروژه پاكسازي و مرتب كردن شاخه ها و پس از اينكه از نبودن قسمت هاي مريض و مرده اطمينان حاصل كرديد باغچه را با مواد و كود هاي مغذي و سالم تغذيه كنيد.

حفاظت و آماده سازي:

ابتدا ار باغچه تعدادي عكس بگيريد و از شرايط فعلي آن يادداشت بردازيد.اين كار به شما كمك مي كند تا سال بعد با تماشاي عكس ببينيد و مقايسه آن با باغچه فعلي در يابيد كه كدام يك از گياهان در بهار سبز نشده اند و در پاييز سال بعد بايد حرص يا كلا حذف  شوند.

گياهان و گلدان ها را براي ورود به زمستان آماده كنيد. اكثر گلدان ها در زمستان در اثر سرما ترك مي خورند.براي جلوگيري از يخ زدگي گياهان و ترك خوردن گلدان ها, روي آن ها را كاملا با چند لايه نايلون بپوشانيد.هم چنين از آن جايي كه در پاييز و زمستان رويش گياهان متوقف مي شود از آبياري و كوددهي زياد به گياهان خودداري كنيد.

پاييز زمان بسيار مناسبي است براي اينكه در  مورد خاك باغچه خود اطلاعاتي بدست آوربد و از وضعيت و سلامت آن با خبر شويد.خاك باغچه را تست و آناليز كنيد و در صورتي كه تقص و كمبودي داشت آن را جبران كنيد و آن را براي داشتن يك باغچه سرحال و شاداب در بهار آماده كنيد.

خاك را با مواد طبيعي و سالم تغذيه و ترميم كنيد.چنانچه در پاييز اين مواد را به خاك اضافه كنيد فرصت كافي وجود دارد تا مواد كاملا در خاك نفوذ كنند و تا بهار خاك بخوبي آماده و تقويت مي شود.خالص بودن و سالم بودن مواد  و كود هاي استفاده شده بسيار مهم است و بر كيفيت خاك تاثير زيادي دارد.


حفاظت از درختان و درختچه از آفات. پاییز زمان بسيار مناسبي برای حفاظت از درختان و درختچه از آفات بالقوه اي است كه ممكن است در اوايل بهار فعال شوند ، معمولا براي اين كار از مواد حشره کش مخصوص و تزريق آن در خاك استفاده مي شود.اين ماده توسط ریشه گرفته مي شود و تاثير آن براي ماه ها باقي مي ماند. این یک راه آسان و سازگاری با محیط زیست برای کنترل برخی از آفات در تمام طول سال است به خصوص در اوایل بهار.

كاشت براي فصول بعد:

پاييز هم چنين زمان مناسبي براي كاشت برخي درختان و درختچه هاست. درست است كه هوا سرد است اما فراموش نكتيد كه خاك گرم است و توانايي جاي دادن برخي از گياهان را در خود دارد. با كمي تحقيق گياهاني كه كاشت آن ها در پاييز توصيه مي شود را بشناسيد و به كاشت آن ها بپردازيد.

در اين صورت همانگونه كه باغچه خود را براي آرميدن در بسترخواب زمستاني آماده مي كنيد در عين حال آن را براي ورود به فصل بهار ي زيبا نيز مهيا مي سازيد.

ابزار امتیاز دهی


برچسب‌ها: دکوراسیون باغ و فضا سبز, آماده سازی باغچه برای فصل سرما
+ نوشته شده در  چهارشنبه چهارم مرداد 1391ساعت 18:6  توسط طراحی و دکوراسیون  | 

باغ وباغچه

شايد محوطه سازي در نگاه اول كار دشواري به نظر برسد، اما اگر نمي خواهيد براي اين كار هزينه هاي گزافي پرداخت كنيد، بهتر است به چشم يك تفريح جالب و جذاب به آن نگاه كنيد.

اغلب مردم تصور مي كنند كه پرورش گل و گياه يك نوع سرگرمي براي وقت گذراندن است و مي توان انجام آن را به دوره هاي كهنسالي موكول كرد؛ اما باغباني يكي از پربار ترين، نيرو بخش ترين، و در عين حال آرام بخش ترين سرگرمي هايي است كه براي تمام افراد و در تمام سنين مفيد مي باشد.

باغباني يكي از معدود فعاليت هايي است كه نه تنها از انجام آن لذت مي بريد، بلكه گاهي اوقات مي توانيد نتيجه كارتان را هم بخوريد؛ صرف وقت با گل ها و گياهان رازهاي بيشماري از طبيعت را در جلوي چشمان شما باز مي كند و با رشد گياه متوجه عرصه هاي مختلف زندگي شده و به عجايب زيادي در طبيعت پي خواهيم برد.


فوايد باغباني در محوطه ساختمان


از فوايد اين كار هر چه بگوييم كم گفتيم. مهمترين نكته اينكه نيازمند كار بدني بالايي مي باشد. شخم زدن، كندن، آب دادن، حرس كردن، سمپاشي، و اسپري مواد غذايي به گياه همه نيازمند فعاليت فيزيكي بالايي مي باشند.

انجام امور فوق به صورت خودكار به شما كمك مي كند كه ميزان اضافه كالري هاي انباشته شده در بدن خود را بسوزانيد.

از اين گذشته كار كردن در ميان گل ها و گياهان حس خوبي را به شما القا مي كند و مي توانيد تمام استرس و فشار حاكم بر بدن خود را بيرون بريزيد. به خاطر داشته باشيد كه تكنيك تخليه استرس كاملاً مجاني است و خيلي مفيد تر از چرخ زدن در اينترنت و يا بازي هاي كامپيوتري است.

با گل ها سكون و آرامش را تجربه مي كنيد و در نظر اطرافيان فردي مهربانتر دلپذيرتر و دوست داشتني تر جلوه مي كنيد.

از اين گذشته وقتي زحمات شما به بار بنشيند، شاهد زيبايي محوطه بيروني خانه خود مي شويد و از اين امر بيش از پيش لذت خواهيد برد.


كجا باغباني كنيم؟


براي محوطه سازي هر چقدر فضاي بزرگتري در اختيار داشته باشيد نتيجه كار جذابتر مي شود، اما فعلاً براي شروع حياط خانه بهترين گزينه است، اما اگر منزل مسكوني شما آپارتماني است و دسترسي شخصي به حياط امكانپذير نمي باشد، مي توانيد اين كار را در بالكن، تراس، و يا پاسيو نيز انجام بدهيد.


از كجا شروع كنيم؟


حتي اگر هيچ چيز هم از باغباني نمي دانيد اصلاً نگران نباشيد، براي شروع فقط بايد انگيزه و اشتياق داشته باشيد.

با اين دو ويژگي در حقيقت شما نيمي از راه را پيموده ايد. براي آموزش نكات اوليه چند تا آخر هفته به مناطق پرورش گل و گياه برويد و اطلاعاتي در اين زمينه بدست آوريد.

همچنين پيشنهاد مي كنيم كه به كتابخانه برويد چند كتاب در مورد باغباني تهيه كرده و مطالعه نماييد. وقتي با الفباي اين بازي آشنا شديد، به همراه وسايل و ملزومات اوليه وارد باغچه شويد.

طبيعت به شما كمك مي كند كه به بازي ادامه دهيد و رازهاي بيشماري را برايتان باز مي كند. با تلاش و استمرار تبديل به يك باغبان حرفه اي خواهيد شد.
آبرساني


ترفندي نو و ساده براي آبرساني: اگر مي خواهيد آبياري باغچه راحت بشود و مدت زمان كمتري را به اين كار اختصاص دهيد، يك لوله PVC تهيه كنيد و در طول آن چند سوراخ دريل نماييد. سر آن را به شلنگ آب وصل كرده و در باغچه قرار دهيد تا عمل آبرساني به گياهان به شيوه اي كاملاً خودكار انجام پذيرد. دقت داشته باشيد كه لوله PVC را متناسب با طول باغچه انتخاب كنيد تا آب راحتي به تمام نقاط باغچه برسد.


يك نكته جالب


ته مانده چاي حاوي نيتروژن است و غذاي بسيار مفيدي براي گياهان به شمار مي رود؛ بنابراين دفعه آينده تفاله هاي چاي را به جاي سطل آشغال در داخل باغچه پراكنده سازيد و آنوقت متوجه مي شويد كه وقتي با خاك تركيب مي شوند چه منبع غني براي تغذيه گياهان خواهند بود.


ابزار امتیاز دهی


برچسب‌ها: باغ وباغچه, دکوراسیون
+ نوشته شده در  چهارشنبه چهارم مرداد 1391ساعت 18:5  توسط طراحی و دکوراسیون  | 

انتخاب درخت مناسب برای کاشت

درختان نقش استخوان بندي و كالبد يك باغچه را دارند.اگر شما داراي يك باغچه كوچك يا متوسط در خانه خود هستيد بايد بدانيد كه انتخاب درخت يا درختان مناسب براي كاشت در باغچه يكي از مهم ترين اقدامات در طراحي و اجراي دكوراسيون باغچه شماست.

درختان تعیین كننده ميزان سايه موجود در باغچه و در نتیجه تعيين كننده ميزان رشد ديگر گياهان در باغچه هستند.

درختان همچنين چشم انداز خانه و حتي ميزان نور ورودي به خانه را نيز تحت تاثیر قرار دهند. درختان همچنین می توانند فوق العاده زیبا باشند، به ویژه هنگامی که با دقت انتخاب شده و به خوبي از آن ها مراقبت و رسيدگي شود به طوری كه بتوان از وجود و تماشاي آنها در فصول مختلف لذت برد.

درختان همچنین علاوه بر نقش زينتي ممکن است نقش هاي ديگري را در دكوراسيون فضاي بيروني خانه  داشته باشند به عنوان مثال مي توانند به عنوان مامني براي پرندگان, ايجاد فضاي خنك براي بازي كودكان  , ايجاد حريم و مسدود كردن ديد فضاي داخلي خانه از بيرون و يا محافظي در برابر وزش باد قلمداد شوند.

براي انتخاب درخت مناسب براي باغچه خود تعدادي از موارد وجود دارد كه هنگام خريد درخت بايد آن ها را مد نظر داشته باشيد. در اين مطلب به بيان مهم ترين اين موارد پرداخته ايم تا بتواند شما را در انتخاب مناسب ترين نوع درخت كمك كند.

سايه درخت

چنانچه تمايل داريد در تابستان از سايه درخت و در زمستان از نور خورشيد بهره مند باشيد توصيه مي كنيم درختان برگ ريز پاييزي را در باغچه خود بكاريد. بهترين جا براي كاشت اين نوع درختان در سمت شمال و شرق ساختمان است كه مي تواند سبب شود خانه  زمستاني گرم و پر از نور خورشيد داشته باشد.

درختان هميشه بهار و هميشه سبز را نيز بهتر است در سمت چپ ساختمان بكاريد.

ميزان سايه اي كه توسط درختان مختلف ايجاد مي شود متفاوت است. برخي از درختان داراي سايه اي با چگالي بالا هستند و برخي ديگر سايه هاي سبك تر و پراكنده تري بوجود مي آورند.

ميزان سايه اي كه يك درخت در باغچه بوجود مي اورد مي تواند بر ميزان و نحوه رشد گياهان ديگر كه زير درخت كاشته مي شوند به ويژه ميزان رسيدن نور و آب باران به ان ها تاثير مي گذارند.

بنابراين يا نوع درختان را بر حسب گياهاني كه قصد داريد در باغچه بكاريد انتخاب كنيد و يا نوع گياهان را بر حسب نوع درخت. براي مثال چنانچه از درختاني با سايه متراكم و زياد در باغچه استفاده مي كنيد نبايد گياهاني را در باغچه بكاريد كه به نور زيادي براي رشد نياز دارند.پوشش حريمي


اگر قصد شما از كاشت درخت در باغچه حفظ حريم خصوصي خانه و مسدود كردن ديد از خارج خانه است درختان برگ ريز پاييزي نمي توانند گزينه مناسبي باشند. بلكه بهتر است از درختان هميشه سبز در باغچه خود استفاده كنيد. ضمنا در نظر داشته باشيد كه مختل كردن ديد از مسدود كردن آن بهتر است.

درختاني كه رشد زيادي دارند و بسيار قد مي كشند نيز نمي توانند براي چنين منظوري مناسب باشند، بنابراين بهترين گزينه درختان سرو كه داراي قدي متوسط هستند مي باشند.

ريشه

هنگام انتخاب درخت براي باغچه خود به مبزان رشد ريشه درخت توجه كنيد زيرا اگر اين مورد را مد نظر قرار ندهيد ممكن است ريشه درخت انتخابي شما سبب صدمه زدن به لوله كشي و پي ساختمان شود. البته نوع خاك نيز در ميزان و نحوه رشد ريشه درخت تاثير دارد اما اغلب ميزان رشد درختان مختلف از ابتدا مشخص است و يك محدوده خاصي دارد. از اينرو بهتر است پيش از كاشت درخت حتماً پيشاپيش با يك باغبان در خصوص اين مطلب تحقيق كنيد.


سلامت درخت


از آنجايي كه درختان بر سلامت و بيمار شدن افراد نيز تاثيرگذار هستند بنابراين زمان خريد درخت از سالم بودن آن اطمينان حاصل كنيد زيرا در صورت وجود  آفات و بيماري در دختان احتمال انتقال به انسان نيز وجود دارد. بنابراين كاشت درخت بيمار در باغچه مي تواند سلامت افراد ساكن در خانه را به خطر بياندازد.

زيبايي درخت

بديهي است كه زيبا بودن درخت يكي از ويژگي هاي لازم براي درختان و فضاي سبز است زيرا درختي كه انتخاب مي كنيد يكي از مهم ترين عناصر دكوري در دكوراسيون فضاي بيروني خانه است.

انواع مختلف درختان داراي ويژگي هاي متفاوتي در شكل و اندازه برگ ها و تنه هستند و بنابراين شما بايد درختي را ابنتخاب كنيد كه علاوه بر داشتن ويژگي هايي كه در ابتدا گفته شد از لحاظ زيبايي بصري نيز داراي درجاتي باشند.

طراحی دکوراسیون ،وسایل دکوری داخل حمام ، اصول طراحی دکوراسیون،دکوراسیون منزل، دکوراسیون مبل ها، دکوراسیون اتاق خواب، دکوراسیون و طراحی مغازه، طراحی دکوراسیون مغازه ، طراحی و دکوراسیون نمایشگاه، دکوراسیون آشپزخانه، طراحی و دکوراسیون حمام و سرویس ،  نرم افزار طراحی دکوراسیون ، طرح دکوراسیون باغ و فضای سبز ، چیدمان مبل ها، رنگ و نور پردازی، تاثیر رنگ در دکوراسیون،دکوراسیون کوسن و مبلمان،دکوراسیون اتاق کودک،دکوراسیون و طراحی دفتر کار ،طراحی دکوراسیون دفتر کار،طراحی دکوراسیون داخلی ، وسایل دکوری در طراحی دکوراسیون ، دکوراسیون فضای خارجی انتخاب درخت مناسب برای کاشت

، دکوراسیون اتاق نشیمن(دکوراسیون اتاق حال)


ابزار امتیاز دهی


برچسب‌ها: انتخاب درخت مناسب برای کاشت
+ نوشته شده در  چهارشنبه چهارم مرداد 1391ساعت 18:4  توسط طراحی و دکوراسیون  | 

طراحی مینیاتور فضای باز

اغلب افراد زمانيكه اسم فضاي سبز و محوطه باز را مي شنوند ياد درختان تنومند و زمين چمن يكدست و گل هاي فراوان مي افتند؛ اما امروز و در اين بخش ما قصد داريم تا ديدگاه كلي شما را نسبت به باغ و باغچه تغيير دهيم.

اين روزها نگهداري از گل ها و گياهان سرسبز آنقدرها هم دشوار نيست.

نمونه هايي كه در زير مشاهده مي كنيد در عين سادگي زيبا هستند و فضاي سبز خانگي شما را بيش از پيش زيبا مي سازند.

اولين نمونه باغچه مينيتاتوري ذن است كه در طول مدت زماني كمتر از سه روز رشد خواهد كرد. در اين باغچه كوچك مي توانيد گياهان متفاوتي نظير شبدر، شاهي، تره، ميخك، كاهو، و خردل را به راحتي بكاريد و پس از رويش مصرف خوراكي نيز از آنها داشته باشيد.

نمونه بعدي كه به شما معرفي مي كنيم، بونساي ژاپني است. اين روزها اين نوع گياهان محبوبيت بالايي را در ميان عموم مردم پيدا كرده اند.

اين درختچه هاي كوچك تزئيني يادآور درختان بزرگ و سالخورده طبيعت هستند. بونساي از ريشه ژاپني به معناي "گياه در ظرف" گرفته شده است.

درختچه هاي بونساي تنها يك گياه كوچك نيستند و در حقيقت طبيعت بكر را به تصوير مي كشند. ظرف سراميكي آن نيز بسيار زيباست. در زمان رشد بونساي نيازمند نور، باد، و آب كافي مي باشد.

يكي ديگر از تكنيك هايي كه مي توانيد به واسطه آن فضاي سبز خانگي خود را بيش از پيش زيبا كنيد، استفاده از گياهان پله اي است.

براي اينكه اين گياهان به رشد كافي دست پيدا كنند و زيبايي خود را پديدار سازند حتماً بايد در معرض نور خورشيد قرار بگيرند.

و اما نمونه آخر صندلي راحتي گياهي است كه با تلفيقي از سيمان و چوب ساخته شده است. طرح و ديزاين كلي آن منحصر بفرد است و مي توانيد آنرا در حياط، باغچه و باغ خود نيز مورد استفاده قرار دهيد.

طراحی دکوراسیون ،طراحی مینیاتور فضای باز  ، اصول طراحی دکوراسیون،دکوراسیون منزل، دکوراسیون مبل ها، دکوراسیون اتاق خواب، دکوراسیون و طراحی مغازه، طراحی دکوراسیون مغازه ، طراحی و دکوراسیون نمایشگاه، دکوراسیون آشپزخانه، طراحی و دکوراسیون حمام و سرویس ،  نرم افزار طراحی دکوراسیون ، طرح دکوراسیون باغ و فضای سبز ، چیدمان مبل ها، رنگ و نور پردازی، تاثیر رنگ در دکوراسیون،دکوراسیون کوسن و مبلمان،دکوراسیون اتاق کودک،دکوراسیون و طراحی دفتر کار ،طراحی دکوراسیون دفتر کار،طراحی دکوراسیون داخلی ، وسایل دکوری در طراحی دکوراسیون ، دکوراسیون فضای خارجی

، دکوراسیون اتاق نشیمن(دکوراسیون اتاق حال)


ابزار امتیاز دهی


برچسب‌ها: طراحی مینیاتور فضای باز
+ نوشته شده در  چهارشنبه چهارم مرداد 1391ساعت 18:3  توسط طراحی و دکوراسیون  | 

قبل از خريد گياه هان براي كاشت در باغچه مواردي وجود دارد كه بايد مد نظر قرار داده شود براي مثال بايد محل قرار گيري آن ها در باغچه , ميزان رشد ان ها و هم چنين ميزان نياز آن ها به نور براي رشد را تعيين كنيد و سپس به خريد گياه مناسب براي باغچه بپردازيد.

كاشت گياهان به صورت گروهي


بهتر و زيبا تر است كه براي باغچه خود از انواع محدود تري گياه اما از هركدام از آنها به خصوص از انواع كوچك تر در تعداد بيشتري به صورت گروهي استفاده كنيد.

اگر به طبيعت بكر برويد و در ان به خوبي دقت كنيد خواهيد ديد كه چنين حالتي را در طبيعت نيز وجود دارد و تمام گياهان ظريف به صورت گروهي و در تعداد زياد كنار هم روييده اند.

بنابراين طبيعت بكر مي تواند بهترين الهام دهنده به شما براي طراحي دكوراسيون باغچه تان باشند.


سايز نهايي گياهان

يكي ديگر از مهم ترين نكاتي كه بايد مد نظر داشته باشيد اين است كه هر گياه حداكثر تا چه اندازه اي رشد مي كند. زيرا طبق همين ويژگي گياهان بايد درخصوص جاي قرار گيري آن در باغچه تصميم بگيريد. فراموش نكنيد كه شما بايد با يك نگاه تمام گياهان موجود در باغچه را ببينيد بنابراين گياهي نبايد جلوه گياه ديگر را مسدود كند و جلوي ديد آنرا بگيرد و هم چنين گياه بلند تر نبايد جايي كاشته شود كه راه رسيدن نور به گياه كوتاه تر را بگيرد.

بهترين حالت براي كاشت گياهان اين است كه گياهان بلندتر در عقب و گياهان كوتاه تر در جلوي باغچه كاشته شوند.

قبل از كاشت نهايي گياهان در باغچه و انتقال آنها از گلدان به باغچه ابتدا گلدان هاي گياهان را كنار هم قرار دهيد و چند بار آن ها را جابجا كنيد تا ايده خوبي به ذهنتان برسد و مناسب ترين حالت را برگزينيد.

ضمنا توجه كنيد كه به جز حالات رسمي و خاص گياهان نبايد در خطوط منظم و راست كاشته شوند. هم چنين تعداد گياهان در يك گروه بهتر از يك عدد فرد باشد زيرا در اين صورت جلوه كار زيباتر بوجود مي ايد تا زماني كه تعداد گياهان در يك گروه زوج باشد.

اطمينان حاصل كنيد كه تركيب زيبايي ازگياهان با رنگ ها و بافت هاي متنوع را كنار هم قرار داده ايد.

رنگ گل ها

رنگ هاي گل و گياهاني كه در باغچه مي كاريد رنگ آميزي دكوراسيون باغچه شما را تشكيل مي دهند. بنابراين بدون فرم و طرح قبلي اقدام به كاشت گل و گياهان بدون توجه به رنگ ان ها نكنيد زيرا ممكن است در نهايت نتيجه اي به كه دست مي آيد راضي كننده نباشد.

در رنگ نهايي باغچه شما بايد هماهنگي و هم خواني وجود داشته باشد و رنگ هاي مختلف روي اصول كنار هم قرار گيرند از اين روي در خصوص اينكه چه رنگ گلي كجا و در كنار چه رنگي كاشته شود به خوبي فكر كنيد.


ابزار امتیاز دهی


برچسب‌ها: کاشت گیاه در باغچه
+ نوشته شده در  چهارشنبه چهارم مرداد 1391ساعت 18:2  توسط طراحی و دکوراسیون  | 

6 راه برای تزئین کوسن‌های ساده


با این ایده‌ها می‌توانید هر کوسنی را در هر رنگ و شکل و سایزی تزئین کنید.
1.اضافه کردن تزئینات جزئی:برای ایجاد چنین طرحی روی کوسن به مقداری مهره‌های کوچک و نخ و سوزن نیاز خواهید داشت. راه‌های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد، طریقه کلی آن چسباندن و یا دوختن مهره‌ها در محل می‌باشد.
ایده‌های دیگر:
1. می‌توان مهره‌های یک ریسمان را به صورت شعاع‌هایی از مرکز به خارج بدوزید.
2. راه دیگر این است که با یک نخ ابریشم گلدوزی یک رنگ استفاده کنید و روی طرحی که توسط گچ رسم کرده اید را کوک بزنید.
طرز ساخت:

برای ساختن کوسنی با طرحی ستاره ای به این طریق عمل کنید: برای ساخت وسط آن که به صورت دوار است از یک ریسمان استفاده کرده و توسط چسب به حالت دوار بچسبانید. برای قسمت تشعشعات آن مهره‌ها را نخ کرده و سپس توسط یک خلال دندان در طرحی که می‌خواهید چسب زده و با حرکت سریع دست مهره‌ها را در جای خود بچسبانید برای زیباتر شدن آن یک پولک در وسط آن بچسبانید.
2.حاشیه ای زیبا:

برای این بالش زیبای بنفش کمرنگ حاشیه ای از ربانهای متعدد در نظر گرفته شده است که گویی به آن بال و پر داده است و آن را بسیار شیک و زیبا ساخته است.
طرز ساخت:
1. به اندازه محیط بالش یک ربان را ببرید، البته 5 سانتی متر بیشتر.
2. ربانهای دیگر را از وسط به دو نیم تا کنید و به طور اریب برش دهید و جای بریده شده را بخیه بزنید دو سمت دیگر را نیز در حاشیه بالش چند کوک بزنید و تمام ربانها را نیز دور تا دور بالش به همین روش نصب کنید. طول هر کدام از ربانها را 10 تا 12 سانتی متر در نظر بگیرید.
3.سپس ربان بلند به اندازه محیط بالش را برای تمیز کاری، می‌توانید روی ربانها با چرخ خیاطی بدوزید یا با چسب آن را بچسبانید.
3.سفید کاری زیبا:

این کار بسیار جالب است و از پایان آن بسیار لذت خواهید برد. برای این کار به یک بالش نیاز دارید که روکش آن ساده باشد.
طرز ساخت:
1. برای بالش خود یک روکش تهیه کنید.
2. قبل از رنگ کردن حتماً روی پارچه تست کنید.
3. پارچه خود را با رنگ پارچه رنگ کنید.
4. سپس توسط ژل سفیدگری با استفاده از یک مهر با طرح دلخواه تان در محلهای مورد نظر مهر بزنید تا طرح مهر بر روی پارچه بیفتد.
5. برای اینکه اثر مطلوب تری داشته باشید، اجازه دهید ماده سفید کننده روشن تر شود سپس با آب سرد بشویید.
4.بالش با طرح عکس:

می‌توانید بالشهای خود را با عکسهای دسته جمعیتان تزئین کنید، پس عکسهای دلخواهتان را انتخاب کنید. شما می‌توانید از حروف فلزی هم در کنار ربانها روی بالشتان را تزئین کنید.
طرز ساخت:
1. برای ایجاد یک لوح یادبود بالشی، ربانها را در قطر بالش به صورت اریبی در هر دو مسیر بزنید.
2. برای نصب ربانها در طرحی ضربدری می‌توانید چند بخیه و یا اندکی چسب روی انتهای هر ربان بزنید.
3. سپس برای زیباتر شدن آن روی هر تقاطع و انتهای هر ربان یک دکمه روی آن قسمت بدوزید.
4. برای تزئین نوع دیگر بالش که در تصویر مشاهده می‌کنید، میتوانید از عکس موردنظرتان یک کپی رنگی گرفته و توسط شیت انتقال حرارتی توسط اتو روی پارچه بالش، تصویر را منتقل کنید.
5. ما لبه‌ها را با ربان و نوارهای زیبا تزئین کرده ایم و با قرار دادن چندین حروف فلزی به زیبایی آن افزوده ایم.
5.تزئین بالشها زمینی:

این بالشها که برای استفاده روی زمین در نظرگرفته شده است با طرحی بسیار زیبا و بامزه تزئین شده اند به گونه ای که شما نمی‌توانید از فرو کردن انگشتانتان در آن خود داری کنید. این بالشها با تکه دوزی و دوخت ربانها به صورت منگوله ای تزئین شده اند. در این بالش به صورت یک در میان از رنگهای سبز و آبی استفاده شده است و با دست در سطح بالش با درازای کوتاه دوخته شده است. در بالش دیگر تکه‌های پارچه با چسب پارچه و اتو روی بالش نصب شده اند.
6.خلاقیت در تزئینات:

این پروژه ساده نهایتاً به 15 دقیقه وقت نیاز دارد که تکمیل شود.
1. یک بالش ساده خریداری کنید و یک زیر بشقابی و 2 قلاب ساده و زیبا و قیچی و چسب و سوزن و نخ را تهیه کنید.
2. زیر بشقابی را به دو قسمت تقسیم کنید و لبه‌های بریده شده را بدوزید و قسمتهای بریده نشده را در مرکز بالش قراردهید.
3. می‌توانید روی بالش را با منجوق و مهره‌های کوچک روی طرح موردنظرتان تزئین کنید.
4. در مرحله آخر سنجاقها را در محل بچسبانید

کلید واژه:

طراحی دکوراسیون ،6 راه برای تزئین کوسن‌های ساده ، اصول طراحی دکوراسیون،دکوراسیون منزل، دکوراسیون مبل ها، دکوراسیون اتاق خواب، دکوراسیون و طراحی مغازه، طراحی دکوراسیون مغازه ، طراحی و دکوراسیون نمایشگاه، دکوراسیون آشپزخانه، طراحی و دکوراسیون حمام و سرویس ،  نرم افزار طراحی دکوراسیون ، طرح دکوراسیون باغ و فضای سبز ، چیدمان مبل ها، رنگ و نور پردازی، تاثیر رنگ در دکوراسیون،دکوراسیون کوسن و مبلمان،دکوراسیون اتاق کودک،دکوراسیون و طراحی دفتر کار ،طراحی دکوراسیون دفتر کار،طراحی دکوراسیون داخلی ، وسایل دکوری در طراحی دکوراسیون ، دکوراسیون فضای خارجی

، دکوراسیون اتاق نشیمن(دکوراسیون اتاق حال)


ابزار امتیاز دهی


برچسب‌ها: 6 راه برای تزئین کوسن‌های ساده, دکوراسیون کوسن
+ نوشته شده در  چهارشنبه چهارم مرداد 1391ساعت 17:49  توسط طراحی و دکوراسیون  | 

کوسن تکه دوزي شده


كوسن ها ضمن اینكه راحتی و آسایش مبلمان ما را افزایش می دهند، ما را در تنظیم تعادل رنگی فضا نیز یاری می دهند. با قرار دادن چند كوسن رنگی، به رنگ متضاد با مبلمان می توانیم به مجموعه رنگی فضا شادابی و سرزندگی بیشتری ببخشیم و در میان رنگ های گوناگون موجود در فضا با كوسن ها به عنوان لكه های رنگی كوچك ارتباط ایجاد كنیم. با تكه دوزی و كارهای دستی مشابه روی این كوسن ها می توان به آنها جذابیتی بیشتر بخشید
وسایل مورد نیاز:یك قطعه پارچه مربع شكل به ابعاد ۳۰ سانتی متر از پارچه ماهوت یا فوتر خاكستری تیرهیك قطعه پارچه به ضلع ۳۰ سانتی متر به عنوان آستریك قطعه كوچك پارچه اضافی برای نسبت تكه دوزی یك قطعه پارچه ماهوت یا فوتر صورتیدو قطعه پارچه ماهوت یا فوتر به رنگ های متفاوت به ابعاد ۳۰x۲۰ سانتی متر برای پشت كوسن ماژیك یا صابون خیاطی چسب مایع سوزن گلدوزی كاموای رنگی در رنگ های متنوع یك قطعه مقواچند عدد دكمه فشاری یك عدد كوسن ابری به ابعاد ۳۰ سانتی متر

۱ _ طرح قلب را بر روی مقوا رسم كرده و از آن به عنوان الگو استفاده می كنیم. الگو را در مركز پارچه مربع شكل خاكستری قرار داده با ماژیك طرح آن را بر روی پارچه منتقل می كنیم
2  _ با قیچی به دقت طرح قلب را بریده، از پارچه خاكستری خارج می كنیم. طرح قلب را بر روی پارچه صورتی نیز پیاده می كنیم و آن را بریده جدا می كنیم.
۳ _ قلب صورتی را در جای خالی قلب در پارچه خاكستری قرار داده و بر روی قطعه پارچه ای كه برای پشت تكه دوزی در نظر گرفته بودیم مقداری چسب مایع می زنیم و آن را از پشت پارچه های صورتی و خاكستری در محل قرار گرفتن قلب صورتی می چسبانیم تا آن را در جای خود ثابت كنیم. پس از آن كه چسب خشك شد با استفاده از سوزن گلدوزی و یك رشته كاموای آبی رنگ دور قلب را بخیه های درشت می زنیم.
سپس در وسط قلب ضربدرهایی از كامواهایی به رنگ های مختلف می دوزیم
پارچه آستری را بر پشت پارچه تكه دوزی شده قرار می دهیم. دو قطعه پارچه ای كه در رنگ های متفاوت و برای پشت كوسن در نظر گرفته ایم را به نحوی كه روی پارچه ها بر روی پارچه تكه دوزی و پشت آنها به طرف ما باشد بر روی پارچه تكه دوزی شده قرار می دهیم به صورتی كه پارچه های پشت كوسن در بالا، پارچه روی كوسن در وسط و پارچه آستری در زیر قرار گیرد. در این حالت پارچه های پشت كوسن در وسط بخشی از یكدیگر را می پوشانند. چهار طرف كوسن را كوك می زنیم تا لایه های پارچه در جای خود ثابت شوند و سپس چهار طرف كوسن را با چرخ خیاطی از فاصله یك سانتی متری لبه پارچه می دوزیم. روكش كوسن را از شكاف پشت آن به رو بر می گردانیم و اتو می كنی
برای ساخت گلوله های كاموایی ابتدا دو دایره به قطر ۵ سانتی متر از مقوا می بریم. سپس دایره هایی به قطر ۵/۲ سانتی متر از وسط آنها بریده خارج می كنیم. حلقه های مقوایی را بر روی هم قرار داده چند رشته كاموای رنگی را از این حلقه ها عبور می دهیم و دور تا دور آنها می پیچیم تا سوراخ وسط دایره كاملاً پر شود

تیغه قیچی را در میان دو لایه مقوا قرار داده كامواها را دور تا دور دایره های مقوایی برش می زنیم. یك قطعه كاموا به طول ۳۰ سانتی متر بریده و آن را از میان دو دایره مقوایی عبور می دهیم و محكم می بندیم. مقواها را از كاموا جدا می كنیم و گلوله كاموایی را با دست مرتب می كنیم
سه گلوله دیگر نیز به همین ترتیب درست كرده آنها را به چهار گوشه كوسن می دوزیم. چند عدد دكمه فشاری در امتداد شكاف پشت كوسن می دوزیم. كوسن ابری را از شكاف روكش كوسن وارد كرده و دكمه های آن را می بندیم.

کلید واژه:

طراحی دکوراسیون ،کوسن تکه دوزي شده  ، اصول طراحی دکوراسیون،دکوراسیون منزل، دکوراسیون مبل ها، دکوراسیون اتاق خواب، دکوراسیون و طراحی مغازه، طراحی دکوراسیون مغازه ، طراحی و دکوراسیون نمایشگاه، دکوراسیون آشپزخانه، طراحی و دکوراسیون حمام و سرویس ،  نرم افزار طراحی دکوراسیون ، طرح دکوراسیون باغ و فضای سبز ، چیدمان مبل ها، رنگ و نور پردازی، تاثیر رنگ در دکوراسیون،دکوراسیون کوسن و مبلمان،دکوراسیون اتاق کودک،دکوراسیون و طراحی دفتر کار ،طراحی دکوراسیون دفتر کار،طراحی دکوراسیون داخلی ، وسایل دکوری در طراحی دکوراسیون ، دکوراسیون فضای خارجی

، دکوراسیون اتاق نشیمن(دکوراسیون اتاق حال)


ابزار امتیاز دهی


برچسب‌ها: دکوراسیون کوسن
+ نوشته شده در  چهارشنبه چهارم مرداد 1391ساعت 17:47  توسط طراحی و دکوراسیون  | 

برگهای چاپی روی کوسن


برگ‌هاي چاپي روي كوسن: چاپ شكل برگ روي لوازم دكوراسيوني چوبي يا پارچه‌اي مانند كوسن يكي ديگر از ايده‌هاي پاييزي اين فصل است. شما مي‌توانيد مهر يا شابلوني با شكل برگ تهيه كنيد و با استفاده از رنگ‌هاي اكريليك زرد، نارنجي، قهوه‌اي يا تلفيقي از همه اينها برگ‌هاي پاييزي را روي لوازم دكوراسيوني موردنظرتان چاپ كنيد.
در تصوير8 نمونه‌اي از روكش كوسن با چاپ پاييزي را مي‌بينيد. اين روكش كوسني برخلاف روكش‌هاي رايج دوختني نيست.
درواقع شما به 2 تكه چرم مصنوعي هم‌اندازه به شكل مربع و در 2 رنگ تيره و روشن نياز داريد (در اين تصوير 2 رنگ قهوه‌اي و خردلي انتخاب شده است)، به صورتي كه هر ضلع آن بايد 10 سانتي‌متر بزرگ‌تر از ضلع كوسن مربع‌شكل انتخابي براي روكش باشد، يعني اگر شما كوسني 40×40 سانتي‌متري داريد، بايد 2 مربع با ابعاد 52×52 سانتي‌متر از چرم مصنوعي تهيه كنيد.

نكته: انتخاب چرم مصنوعي به اين دليل است كه در اين روش جايگزين دوخت كوسن، پارچه بايد ضخيم و به اصطلاح شق باشد تا فرم موردنظر حاصل شود.

پس از اينكه مرحله برش اصلي 2 تكه روكش انجام شد، باتوجه به الگوهاي ارائه‌شده در تصوير7 و محل‌هاي تعيين‌شده براي برش در آنها، ابتدا برش‌هاي اريب را در محدوده 4 سانتي‌متري دورتادور لبه هريك از تكه‌ها با قيچي انجام دهيد تا ذوزنقه‌هايي در محيط هر لايه تشكيل شود. پس از آن، با كمك كاتر و خط‌كش، خطوط افقي مابين هريك از ذوزنقه‌ها را (مطابق مكان‌هاي مشخص‌شده در الگو) ببريد.


ابزار امتیاز دهی


برچسب‌ها: دکوراسیون کوسن, طراحی دکوراسیون
+ نوشته شده در  چهارشنبه چهارم مرداد 1391ساعت 17:46  توسط طراحی و دکوراسیون  | 

کوسن با چاپ دستیكوسن ها علاوه بر زیبایی به زندگی ما راحتی و آسایش می بخشند. با قرار دادن چند كوسن بر روی مبل های اتاق پذیرایی می توان میان رنگ های به كار رفته در اجزا و وسایل مختلف اتاق ارتباط و هماهنگی ایجاد كرد و با این كار هم بر زیبایی و هم بر راحتی مبلمان افزود.كوسن ها را می توانیم برای آراستن اتاق خواب، نشیمن و اتاق پذیرایی و یا حتی صندلی های باغی كه در فضای باز مورد استفاده قرار می گیرند، به كار بگیریم.
آنچه تهیه كوسن ها را به راحتی میسر می كند، كم بودن هزینه تهیه آنها است. شما می توانید از قطعات اضافی پارچه كه در منزل دارید، استفاده كنید یا با صرف كمی وقت و هزینه متعادل كوسن های بسیار زیبایی تهیه كنید. روش های بسیار متنوعی برای تهیه كوسن ها وجود دارد كه یكی از آنها چاپ دستی روشی بسیار ساده است كه اگر با دقت و صحیح انجام شود، نتیجه ای بسیار زیبا خواهد داشت.
طرح را از طرح های پارچه مبلمان اتاق و رنگ های مصرفی را با توجه به رنگ مبلمان و سایر اجزای دكوراسیون اتاق تان انتخاب كنید و همچنین هنگام انتخاب طرح دقت كنید كه فواصل كافی میان اجزای طرح وجود داشته باشد تا اجرای آن راحت تر و در نتیجه تمیزتر باشد.


وسایل مورد نیاز
كاغذ كاربن،مقوا،مداد،كاغذ الگوی شفاف،كاتر،نیم متر پارچه نخی ساده،حوله كاغذی آشپزخانه،قیچی،رنگ پارچه،دو عدد قلم موی مخصوص چاپ دستی،نیم متر پارچه راه راه،یك قطعه ابر استوانه ای شكل به طول ۴۵ سانتی متر و محیط قاعده ۶۱ سانتی متر،دو عدد دكمه بزرگ به قطر پنج سانتی متر
۱ طرح را با كاغذ الگو كپی كنید و سپس به وسیله كاغذ كاربن ابتدا فقط گل ها را بر روی یك قطعه مقوا و سپس فقط برگ ها را بر روی مقوای دیگری پیاده كنید. فراموش نكنید كه چهار گوشه هر گل را بر روی لبه مقوا علامت گذاری كنید تا در انطباق طرح گل و برگ بر روی پارچه دچار مشكل نشوید.

۲ قسمت هایی از طرح را كه باید رنگ شوند با دقت به وسیله یك كاتر تیز بریده و جدا كنید.

۳ دو نوار از پارچه ساده نخی به ابعاد ۶۰۱۰ سانتی متر ببرید. نوارهای پارچه ای را اتو كنید و آنها را بر روی نواری از حوله كاغذی آشپزخانه قرار دهید تا هنگام رنگ كردن پارچه رنگ اضافی را جذب كند. ابتدا مقوای حامل طرح گل را روی پارچه قرار دهید. علائم مربوط به چهار گوشه طرح را كه بر روی لبه های مقوا علامت گذاری كرده بودید روی پارچه نیز مشخص كنید. كمی رنگ را در ظرفی ریخته با قلم به دقت قسمت های نمایان پارچه را رنگ كنید. قلم را عمودی در دست بگیرید و با ضربات آهسته سر قلم رنگ را به پارچه انتقال دهید. رنگ اضافی را با یك قطعه دستمال كاغذی بردارید.

4وقتی رنگ گل ها خشك شد مقوای حامل طرح برگ ها را روی پارچه قرار دهید. با توجه به علامت های نشان دهنده چهار گوشه طرح آن را با طرح گل منطبق كنید و به همان ترتیب برگ ها را نیز رنگ كنید.

۵ با استفاده از همان قلم و رنگ دو دایره به قطر ۱۰ سانتی متر بر روی پارچه نخی ساده بكشید.

6 دو قطعه ۶۰۱۰ سانتی متری و یك قطعه ۶۰۲۵ سانتی متری به علاوه ۵۱ سانتی متر از هر طرف به عنوان جای دوخت از پارچه راه راه ببرید. به هر یك از اضلاع ۶۰ سانتی متری قطعه بزرگتر یكی از نوارهای چاپ شده را بدوزید. سپس قطعه دیگر پارچه راه راه را به لبه های دیگر نوارهای چاپ شده بدوزید. درزها را خوب اتو كنید و در آخر دو ضلع بلندتر پارچه را به هم بدوزید تا یك لوله پارچه ای تشكیل شود.

۷ ابر را داخل پارچه لوله ای قرار دهید و با یك رشته نخ محكم از فاصله ده سانتی متری لبه پارچه، یك دور كوك های درشت بزنید. نخ را بكشید تا دهانه لوله پارچه ای بسته شود. اضافه پارچه را به داخل دهانه كوسن فرو ببرید. برای طرف دیگر كوسن نیز همین مراحل را اجرا كنید.

۸ دایره های رنگ شده را ببرید و با آنها دكمه ها را روكش كنید. دكمه های روكش شده را در دوطرف كوسن دوخته، محكم كنید.

با استفاده از همین پارچه ها می توانید كوسن های چهارگوش نیز بدوزید.


ابزار امتیاز دهی


برچسب‌ها: کوسن با چاپ دستی, دکوراسیون کوسن
+ نوشته شده در  چهارشنبه چهارم مرداد 1391ساعت 17:46  توسط طراحی و دکوراسیون  | 

دوختن كوسن های گرد


هنگام دوختن كوسن های گرد، برای استحكام بیشتر دور آنها را نواردوزی می كنند، همچنین می توان لبه كوسن را ریشه داد. نكته دیگر اینكه پس از اندازه گیری قطر دایره كوسن، سه سانتیمتر برای دوخت درزها اضافه كنید و برای این كه روكش كوسن درست قالب وا ندازه شود ۲ /۵ سانتیمتر از آن كسر می كنید.چیزهایی كه برای شروع كار لازم دارید: توپی ابری یا ابریشم، كاغذ برش، كاغذ شومیز، مداد ومقداركمی نخ و سوزن.


ـ انواع گوناگون كوسن های گرد:
شما می توانید از همان طرح گرد استفاده كنید و دایره را از وسط به دو نیم كنید و به این ترتیب كوسن های نیم دایره فانتزی در اندازه های گوناگون درست كنید.این كوسن های نیم دایره كوچك یا بزرگ برای موقع استراحت در وان حمام كه دراز كشیده اید، زیر سرتان بگذارید.
كوسن های نیم دایره كه با مخمل و ابریشم درست كرده اید به گوشه های كف آن منگوله برای ظاهری زیبا و تزئین آویزان كنید و برای اینكه لبه های كوسن بطور كامل گرد و صاف مرتب به نظر آید دور آن حاشیه چین دار اضافه كنید، و یااینكه دور تا دور آن مغزی بگذارید و چرخ كنید، كوسن های گرد حجیم به شكل استوانه یا متكا هستند.


ـ دوردوزی لبه های كوسن
اگر به دورتادور رویه كوسن نوار لوله شده توپر بدوزید، كوسن شما جذاب تر و مرتب تر می شود، اگر در نظر دارید برای یك اتاق چند تا كوسن بدوزید سعی كنید رنگ نواردوزی را طوری انتخاب كنید كه به رنگ كوسن بخورد یا از رنگهای متفاوت یا تركیبی استفاده كنید، اگر پارچه راه راه دارید برای لبه دور كوسن می توانید نوار اریب ببرید و نوار دوخته شده به صورت راه راه كج دیده می شود، یا از همین نوار اریب برای پارچه ساده و یك رنگ كوسن بكار ببرید كه تزئین جالبی می شود.


ـ تهیه كوسن های گرد حجیم
۱ـ برای درست كردن كوسن های گرد حجیم و لبه دست دوزی شده به مانند كوسن های گرد، دوتا دایره از پارچه می برید، یكی برای رو و دیگری برای زیركوسن. سپس عمق و بلندی دو نقطه «تا» و دور نوار دایره نقطه «تا» را اندازه گیری كنید و به تمام جهات برای دوخت اضافه درز را برای دوختن در نظر بگیرید.

۲ـ باا ستفاده ازالگو تكه هایی از پارچه قیچی كنید، پارچه را از قسمت روبه رو هم بگذارید. درزها را بهم بدوزید، دایره بالایی و حاشیه دور و بین دایره را وصل كنید.

۳ـ تكه دایره زیرین را وصل كنید، به اندازه یك سوم از درز را باز بگذارید، لبه آن را به پشت برگردانید و رویه كوسن را پشت و رو كنید و لایی كوسن را در آن جای دهید، سپس دهانه كوسن را بهم بدوزید.


ابزار امتیاز دهی


برچسب‌ها: دوختن كوسن های گرد, دکوراسیون کوسن
+ نوشته شده در  چهارشنبه چهارم مرداد 1391ساعت 17:45  توسط طراحی و دکوراسیون  | 

کوسن با گل برجسته

● وسایل مورد نیاز
▪ مقوا
▪ مداد
▪ قیچی
▪ نیم متر پارچه ابریشمی بنفش به عرض ۱۱۵ سانتی متر
▪ نیم متر پارچه مخمل یشمی رنگ به عرض ۱۱۵ سانتی متر
▪ متر خیاطی
▪ مقداری قیطان
▪ نخ همرنگ پارچه ها
▪ سوزن ته گرد
▪ یک عدد زیپ ۱۸ سانتیمتری
▪ مقداری الیاف پشم شیشه
▪ ۲۰ سانتی متر پارچه ابریشم آبی بنفش به عرض ۱۱۵ سانتی متر
▪ صابون خیاطی
▪ یک عدد دکمه با روکش پارچه ای طلایی
▪ چرخ خیاطی
● طرز تهیه :
۱) برای تهیه الگوی قلب ابتدا مقوا را از وسط تا کنید. سپس خط ِتای مقوا را به عنوان خط وسط قلب در نظر بگیرید و نیمی از یک قلب را بر روی مقوا رسم کنید. با قیچی طرح رسم شده را بریده، جدا کنید. سپس تای مقوا را باز کنید تا طرح قلب کامل شود، به این ترتیب طرح قلب شما کاملاً متقارن خواهد بود. از این الگو برای انتقال طرح قلب بر روی پارچه های ابریشمی و مخمل استفاده کنید.


۲) الگو را یک بار بر روی پارچه مخمل قرار دهید و با صابون خیاطی خطی دور الگو رسم کنید. همین کار را بار دیگر بر روی پارچه سیلک بنفش انجام دهید. قلب ها را با در نظر گرفتن ۵/۱ سانتی متر فاصله از خط رسم شده بر روی پارچه ها به عنوان جای دوخت بریده و جدا کنید. با استفاده از متر خیاطی محیط دور یکی از قلب ها را اندازه گیری کنید و یک قطعه قیطان به اندازه محیط دور قلب به علاوه شش سانتی متر ببرید. نواری با طول برابر با قیطان و عرض چهار سانتی متر از پارچه مخمل ببرید و از آن برای روکش کردن قیطان استفاده کنید. قیطان را در وسط نوار پارچه ای از پشت پارچه قرار دهید و پارچه را بر روی آن تاکرده با پایه مخصوص دوخت زیپ آن را چرخ کنید. این نوار را بر روی پارچه ابریشمی قلبی شکل قرار دهید و لبه باز آن را به لبه پارچه، دور تا دور قلب سنجاق کنید.


۳) قلب مخملی را به صورتی که روی اصلی پارچه ها بر روی هم قرار گرفته و نوار قیطان در میان آنها باشد بر روی قلب ابریشمی قرار دهید و با سوزن ته گرد سنجاق کنید. سپس با در نظر گرفتن ۵/۱ سانتی متر جای دوخت از لبه پارچه ها آنها را با چرخ خیاطی به هم بدوزید . در حالی که ۱۸ سانتی متر از یک طرف قلب را برای دوخت زیپ باز می گذارید. از همین شکاف روکش کوسن را به رو برگردانید. زیپ را با دست در محل در نظر گرفته شده، بدوزید.


۴) طرح یک گلبرگ را مطابق تصاویر یا به شکل دلخواهتان در سه اندازه مختلف بر روی مقوا رسم کنید. با قیچی الگوها را بریده و جدا کنید. آنها را بر روی پارچه ابریشمی آبی بنفش که دولا کرده اید، قرار دهید. از اندازه بزرگ چهار گلبرگ، اندازه متوسط پنج گلبرگ و اندازه کوچک نیز چهار گلبرگ با صابون خیاطی بر روی پارچه رسم کنید. گلبرگ ها را با قیچی بریده و جدا کنید . در حالی که شش میلی متر جای دوخت دور هر یک از گلبرگ ها در نظر گرفته اید.


۵) گلبرگ های دولایه را در حالی که روی اصلی پارچه ها بر روی هم قرار دارند در طول خط رسم شده دور آنها چرخ کنید و قسمت پایین گلبرگ ها را ندوخته و باز باقی بگذارید. گلبرگ ها را از شکاف پایین به رو برگردانید و اتو کنید.


۶) از گلبرگ های بزرگ شروع کنید و آنها را در کنار هم چیده قسمت باز پایین گلبرگ ها را چرخ کنید و بدون قطع کردن نخ ، گلبرگ ها را در کنار هم چرخ کنید. به همین ترتیب گلبرگ های متوسط را در کنار گلبرگ های بزرگ و در آخر گلبرگ های کوچک را در امتداد آنها چرخ کنید تا یک رشته از گلبرگ ها تشکیل شود.


۷) ردیف گلبر گ ها را با دقت در دست گرفته و از گلبرگ های بزرگ شروع کرده آنها را دور مرکزی واحد گرد کنید و با سوزن ته گرد سنجاق کنید و به این ترتیب گلبرگ ها را به صورت یک گل جمع کنید. گل تشکیل شده را به همان صورت با دست در وسط قسمت بالای قلب ، بر روی قلب ابریشمی بدوزید.


۸ ) دکمه را در وسط گل بدوزید. می توانید از دکمه ای با روکش مخمل یشمی نیز به جای طلایی استفاده کنید. کوسن را با الیاف پشم شیشه پر کنید و زیپ آن را ببندید.


ابزار امتیاز دهی


برچسب‌ها: دکوراسیون کوسن
+ نوشته شده در  چهارشنبه چهارم مرداد 1391ساعت 17:45  توسط طراحی و دکوراسیون  | 

اگر احساس مي كنيد دكوراسيون خانه شما يكنواخت شده است، يك راه ساده براي تغيير حال

و هواي فضاي داخلي استفاده از كوسن در رنگ، طرح، و بافت هاي متنوع است. قيمت كوسن
ها مناسب است و براي ايجاد تغيير ملزم به صرف هزينه هاي بالا نيستيد. همانطور كه
پيشتر نيز به آن اشاره شد، كوسن ها در رنگ هاي بسيار متنوع و شاد موجود هستند و اگر
قدري سليقه به خرج دهيد خودتان هم مي توانيد رويه مناسبي براي آنها انتخاب كنيد. در
اين بخش براي ايده دادن به شما چند نمونه كوسن در اشكال و طرح هاي مختلف را برايتان
جمع آوري كرده ايم.

ابزار امتیاز دهی


برچسب‌ها: دکوراسیون کوسن
+ نوشته شده در  چهارشنبه چهارم مرداد 1391ساعت 17:44  توسط طراحی و دکوراسیون  | 

کوسن های راه راه


بسیاری‌ مواقع‌ برای‌ تزیین‌ منزل‌ و تنوع، نیازی‌ به‌ صرف‌ هزینهِ بالا نیست؛ مثلاً می ‌توان‌ با اندکی‌ نوآوری‌ و صرف‌ کمی‌ وقت، از پارچه‌های‌ معمولی‌ راه راه، طرح ‌هایی‌ متنوع‌ و چشم نواز خلق‌ کرد. فقط‌ کافی‌ است‌ با راه‌های‌ پارچه‌ بازی‌ کنید!

کوسن‌های‌ راهدار

در این‌ جا با استفاده‌ از پارچه‌ کتانی‌ سبز راه‌ راه‌ طرح‌های‌ متنوعی‌ برای‌ روی‌ کوسن‌ها ارائه‌ شده‌ است. برای‌ قسمت‌ پشت‌ کوسن‌ نیز می ‌توانید از پارچه‌ کتان‌ سبز ساده‌ یا هر جنس‌ و رنگ‌ دیگر متناسب‌ با پارچهِ رویی‌ استفاده‌ کنید. برای‌ قسمت‌ جلو، بهتر است‌ از پارچه‌ متقال‌ الگویی‌ درآورید و برش‌ها را به‌ صورت‌ آزمایشی‌ به‌ هم‌ متصل‌ کنید تا نتیجه‌ کار را ببینید. برای‌ گرفتن‌ نتیجه‌ بهتر، روی‌ الگو را با ماژیک‌ یا صابون‌ خیاطی، مطابق‌ راه‌ پارچهِ اصلی‌ رسم‌ کنید و سپس‌ مطابق‌ دستور هر شکل، آن‌ را برش‌ بزنید و بدوزید.

1- پارچه‌ جلوی‌ کوسن‌ (یا الگوی‌ آن) را به‌ سه‌ قسمت‌ مساوی‌ تقسیم‌ کنید و برش‌ بزنید. سپس‌ آنها را به‌ گونه‌ ای‌ کنار هم‌ قرار دهید و بدوزید که‌ خطوط‌ جناغی‌ و شکسته‌ به‌ وجود آید.

 

2- یک‌ مربع‌ مرکزی‌ روی‌ جلوی‌ کوسن‌ درآورید و به‌ طریقی‌ که‌ زاویه‌های‌ آن‌ در وسط‌ اضلاع‌ مربع‌ اصلی‌ پارچه‌ کوسن‌ قرار گیرد، بدوزید.

3- با ترسیم‌ قطرهای‌ مربع‌ پارچهِ رویی‌ کوسن‌ و برش‌دادن‌ آنها، چهار مثلث‌ خواهید داشت. چرخاندن‌ مثلث‌ها حول‌ یک‌ نقطه‌ مرکزی، نقشی‌ از مربع‌های‌ سفید و سبز را به‌ وجود می ‌آورد.

4- پارچه‌ رویی‌ کوسن‌ را زاویه‌ دار برش‌ دهید تا مطابق‌ تصویر راه‌ها به‌ صورت‌ اریب‌ قرار گیرند. سپس‌ با بخیه‌ های‌ بزرگ‌ از نخ‌ تیره‌ رنگ‌ به‌ فاصله‌ چهار تا پنج‌ سانتیمتری‌ از لبه‌ها، از خود پارچه‌ حاشیه‌ بسازید.


5- به‌ وسیله‌ ترسیم‌ و برش‌ قطرهای‌ مربع‌ رویی، چهار مثلث‌ به‌ دست‌ آورید. سپس‌ همانند مورد سوم‌ با چرخش‌ مثلث‌ها، نقش‌ تصویر پنجم‌ را بسازید.

6- مربع‌ رویی‌ کوسن‌ را به‌ پنج‌ قسمت‌ (یک‌ مربع‌ داخلی‌ و چهار حاشیه) برش‌ بزنید. سپس‌ به‌ اندازه‌ مربع‌ وسط، از پارچه‌ دیگری‌ ببرید و آن‌ را به‌ حاشیه‌ها بدوزید. در چهار گوشه‌ نیز، حاشیه‌ ها را دو به ‌دو، به‌ هم‌ دوخت‌ بزنید.

ابزار امتیاز دهی


برچسب‌ها: دکوراسیون کوسن
+ نوشته شده در  چهارشنبه چهارم مرداد 1391ساعت 17:43  توسط طراحی و دکوراسیون  | 

روکش کردن کوسن‌ها


کشيدن مجدد رويه ي کوسن‌ها پس از شست و شو يا تعويض کاري است که گاهي خانم‌ها را با مشکل مواجه مي‌کند و اگر آقايان به کمک نيايند، وقت زيادي را از خانم‌ها خواهد گرفت.
براي سهولت اين کار توصيه مي‌کنيم، ابتدا کوسن خود را با پارچه‌هاي پلاستيکي و پلي استر رويه کنيد تا زماني که روکش‌هاي تنگ و چسبان کوسن را روي آن مي‌کشيد اين کار، راحت و سريع انجام شود.

+ نوشته شده در  چهارشنبه چهارم مرداد 1391ساعت 17:43  توسط طراحی و دکوراسیون  | 

دکوراسیون حمام و دستشویی


در اینجا با معرفی روشهایی بسیار ساده و ارزان به شما یاد می دهیم تا چگونه از حمام خود یک محیط پاکیزه زیبا و رویایی بسازید جهت این کار کافی است ابتدا به رنگ سرامیک ها و دیوارهای حمام توجه کنید, بدین صورت که کف حمام را با کاشی سرامیک و سنگ روشنی پوشش دهید این سنگ می تواند سفید طوسی روشن کرم و یا گل بهی باشد. سپس می توانید جهت بهداشت بیشتر دیوارهای حمام را نیز تا نیمه با کاشی یا سرامیک بپوشانید و مابقی آن را تا سقف رنگ پلاستیک قابل شستشو بزنید. البته بهتر است به خاطر بخار آب موجود در حمام از کاغذ دیواری استفاده نکنید.
در مرحله بعدی کافی است یک روشویی ساده با رنگ روشن ترجیحا سفید انتخاب نموده و در قسمت بالای ان یک آینه ساده نصب کنید و سپس جلوی آیینه یک تکه شیشه مستطیل شکل جهت قرار دادن مسواک خمیر دندان و سایر وسایل قرار دهید با یک نورپردازی اصولی می توانید هم به زیبایی محیط کمک کنید و هم نور بیشتر و بهتری برای زمان اصلاح خود در آیینه ایجاد کنید بدین منظور تنها کافی است دو عدد لامپ مهتابی با نور گرم که امروزه به نام افتابی آنها را می شناسند در دو طرف آیینه نصب نمایید حال جهت استفاده بهینه از فضا بهتر است دو شیشه مستطیل شکل دیگر هم در جایی از دیوار نصب کرده و وسایل تزئینی چون شمع های زیبا صابوونهای معطر و غیره را روی آنها قرار دهید.
مرحله بعدی نحوه انتخاب پرده حمام است. سعی کنید پرده حمام خود را از یک رنگ روشن انتخاب کرده رنگهای حاشیه آن را با رنگهای که در دیوار کف و سایر وسایل بکار برده اید انتخاب کنید. حال کافی است با یک پادری یا موکت مناسب جلوی وان و یا مقابل روشویی را پوشش دهید و یک سبد چوبی حصیری و یا کنفی را به دلخواه برای لباسهای کثیف انتخاب کنید توجه داشته باشید که بهتر است این سبد در دار باشد تا هم بوی جورابها و سایر لباسهای چرک, فضای حمام را بد بو نسازد و هم منظره زشتی ایجاد نکند.
حوله های خود را ترجیحا از رنگهای روشن و هماهنگ انتخاب نمایید چرا که حوله های رنگ و وارنگ هارمونی رنگ حمام شما را بر هم خواهد زد. شما می توانید حوله ها را در جایی به دیوار آویزان کنید و یا در قفسه ای تا کرده و بچینید در پایان می توانید با قرار دادن چند شمع تزئینی و خوشبو محیط حمام خانه خود را هر چه بیشتر رویایی و شاعرانه سازید.

منبع مقاله دکوراسیون داخلی:سایت پرشین وی

کلید واژه:

طراحی دکوراسیون ،دکوراسیون حمام و دستشویی ، اصول طراحی دکوراسیون،دکوراسیون منزل، دکوراسیون مبل ها، دکوراسیون اتاق خواب، دکوراسیون و طراحی مغازه، طراحی دکوراسیون مغازه ، طراحی و دکوراسیون نمایشگاه، دکوراسیون آشپزخانه، طراحی و دکوراسیون حمام و سرویس ،  نرم افزار طراحی دکوراسیون ، طرح دکوراسیون باغ و فضای سبز ، چیدمان مبل ها، رنگ و نور پردازی، تاثیر رنگ در دکوراسیون،دکوراسیون کوسن و مبلمان،دکوراسیون اتاق کودک،دکوراسیون و طراحی دفتر کار ،طراحی دکوراسیون دفتر کار،طراحی دکوراسیون داخلی ، وسایل دکوری در طراحی دکوراسیون ، دکوراسیون فضای خارجی

، دکوراسیون اتاق نشیمن(دکوراسیون اتاق حال)


ابزار امتیاز دهی


برچسب‌ها: دکوراسیون حمام و دستشویی, دکوراسیون حمام و سرویس
+ نوشته شده در  چهارشنبه چهارم مرداد 1391ساعت 17:36  توسط طراحی و دکوراسیون  | 

وسایل دکوری داخل حمام


کار گرفتن ترکیب‌های جدید در طراحی نتیجه‌ای بسیار بهتر از تقلید کردن به همراه خواهد داشت. تزیین محیط با اجسام و بافت‌های طبیعی به جای پنهان کردن آنها، باعث احساس نزدیکی به طبیعت می‌شود، برای مثال می‌توانید از انواع سنگ‌ها، گوش‌ماهی‌ها و تزیینات طبیعی چون میوه ی درخت کاج و بلوط، گل‌ها و شاخه‌های خشک شده و عناصری از این دست، در محیط سخت‌ و غیر طبیعی شهر استفاده کنید تا احساس آرامش به دست آورید.


هنگامی که در کنار دریا قدم می‌زنید و از صدای امواج دریا و زیبایی‌های طبیعت لذت می‌برید، به زیر پای خود نیز توجه کنید و گوش ماهی‌ها و حلزون‌های قشنگ را جمع کنید تا از آنها برای تزیین خانه استفاده نمایید.


هم‌چنین چوب‌هایی که در ساحل دریا پیدا می‌کنید به کار خواهند آمد و به عنوان یک زینت طبیعی بر روی سکوی حمام جلوه خواهند کرد.

اگر گوش‌ماهی یا صدف بزرگی پیدا کنید، می‌توانید از آن به عنوان جاصابونی در حمام و دستشویی استفاده کنید و یا صرفا برای تزیین در حمام منزل بگذارید. حتی ممکن است از چوب‌ها و حصیرهایی که در ساحل پیدا می‌شوند، برای پنجره‌های کوچک کرکره یا یک حجم تزیینی تهیه نمایید.


بسیاری از ما شاید چنین اشیایی را به سادگی دور بریزیم و قرار دادن آنها را در فضای زندگی‌مان غیرضروری بدانیم، اما بودن اشیای طبیعی در محیط، حسی از نزدیکی به طبیعت را به ساکنان خانه می‌دهد.

کلید واژه:

طراحی دکوراسیون ،وسایل دکوری داخل حمام ، اصول طراحی دکوراسیون،دکوراسیون منزل، دکوراسیون مبل ها، دکوراسیون اتاق خواب، دکوراسیون و طراحی مغازه، طراحی دکوراسیون مغازه ، طراحی و دکوراسیون نمایشگاه، دکوراسیون آشپزخانه، طراحی و دکوراسیون حمام و سرویس ،  نرم افزار طراحی دکوراسیون ، طرح دکوراسیون باغ و فضای سبز ، چیدمان مبل ها، رنگ و نور پردازی، تاثیر رنگ در دکوراسیون،دکوراسیون کوسن و مبلمان،دکوراسیون اتاق کودک،دکوراسیون و طراحی دفتر کار ،طراحی دکوراسیون دفتر کار،طراحی دکوراسیون داخلی ، وسایل دکوری در طراحی دکوراسیون ، دکوراسیون فضای خارجی

، دکوراسیون اتاق نشیمن(دکوراسیون اتاق حال)


ابزار امتیاز دهی


برچسب‌ها: وسایل دکوری داخل حمام, دکوراسیون حمام و سرویس
+ نوشته شده در  چهارشنبه چهارم مرداد 1391ساعت 17:36  توسط طراحی و دکوراسیون  | 

دكوراسيون سرويس‌هاي بهداشتي

سرويس بهداشتي فضاي كوچكي است كه هر روز مورد استفاده اعضاء خانواده قرار مي‌گيرد. رعايت هماهنگي و نظافت آن داراي اهميت است.

از ايده‌هاي جديد غافل نشويد. از مجلات، كتاب‌ها و اينترنت به عنوان بهترين راه كسب ايده‌هاي جديد براي رسيدن به ايده‌آل مورد نظر استفاده كنيد.

به نوع لوله‌كشي، قفسه‌ها، ديوار، كف‌پوش‌ها، نور، رنگ، سبك و دكوراسيون نهايي مدل‌ها توجه كنيد.

با محصولات، ايده‌ها و وسايل جديد اين فضا آشنا شويد.

به جزئيات طرح‌ها دقت كنيد.

استفاده از رنگ يا نوع پوشش مناسب ديوار يكي از موارد دكوراسيون سرويس‌هاي بهداشتي است. رنگ به محيط تم و حالت مي‌دهد.

اغلب سرويس‌ها به دليل وسايلشان كه به رنگ سرد و روشن هستند، سرد و استريل به نظر مي‌رسند. به راحتي با اضافه كردن رنگ سفيد و زرد مي‌توانيد فضا را روشن‌تر و بازتر نشان دهيد.

استفاده از حاشيه به خصوص براي حمام كودكان يا خانه ساحلي بسيار جالب است. مي‌توانيد از شكل‌هاي رنگي يا طرح‌هاي جالب ديگر براي حاشيه استفاده كنيد. حباب و شكل‌هاي دريايي براي خانه‌هاي ويلايي مناسبند.

امروزه با اينترنت، دسترسي به طرح و سبك آسان است و به مجلات داخلي محدود نمي‌شود.

در اين كه سرويس بهداشتي چگونه به نظر برسد، انتخاب‌ها نامحدود است.

تنوع شيرآلات و وسايل آن‌قدر گسترده است و هر روز به آن‌ اضافه مي‌شود كه محدوديتي در اين زمينه نخواهيد داشت. دوش‌هاي منور و موزيكال جزو موارد جديدند.

براي سيستم نور مي‌توانيد از چراغ‌هاي پلاستيكي، فلزي، مدرن، سنتي به سليقه خود و هماهنگ با محيط استفاده كنيد.

استفاده از پرده حمام در رنگ‌ها و طرح‌هاي مختلف، ضمن گرم‌تر نگه‌داشتن محيط از پاشيده شدن آب به اطراف جلوگيري مي‌كند.

منبع مقاله دکوراسیون داخلی: سایت پرشین وی

کلید واژه:

طراحی دکوراسیون ،دكوراسيون سرويس‌هاي بهداشتي ، اصول طراحی دکوراسیون،دکوراسیون منزل، دکوراسیون مبل ها، دکوراسیون اتاق خواب، دکوراسیون و طراحی مغازه، طراحی دکوراسیون مغازه ، طراحی و دکوراسیون نمایشگاه، دکوراسیون آشپزخانه، طراحی و دکوراسیون حمام و سرویس ،  نرم افزار طراحی دکوراسیون ، طرح دکوراسیون باغ و فضای سبز ، چیدمان مبل ها، رنگ و نور پردازی، تاثیر رنگ در دکوراسیون،دکوراسیون کوسن و مبلمان،دکوراسیون اتاق کودک،دکوراسیون و طراحی دفتر کار ،طراحی دکوراسیون دفتر کار،طراحی دکوراسیون داخلی ، وسایل دکوری در طراحی دکوراسیون ، دکوراسیون فضای خارجی

، دکوراسیون اتاق نشیمن(دکوراسیون اتاق حال)


ابزار امتیاز دهی


برچسب‌ها: دكوراسيون سرويس‌هاي بهداشتي, دکوراسیون حمام و سرویس
+ نوشته شده در  چهارشنبه چهارم مرداد 1391ساعت 17:35  توسط طراحی و دکوراسیون  | 

طراحی دکوراسیون حمام خانه


امروزه حمام یکی از مهم‌ترین مکان‌های خانه به شمار می‌رود. تا آنجا که یکی از عوامل مهم قیمت‌گذاری منازل و درجه بندی آنها نوع ادوات و مصالح مورد استفاده در ساخت حمام به شمار می‌رود. اما آنچه بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد محل استقرار آن در واحدهای مسکونی است.

بهترین محل برای حمام، در مجاورت اتاق‌ خواب و سرویس بهداشتی (در صورتی که داخل خود آنهاحمام نباشد) است. اگر خانه دارای اتاق کمکی نباشد یا آشپزخانه آن کوچک باشد می‌توان از فضا‌ها و اتصالات حمام برای قرار دادن ماشین‌های لباسشویی و سبد لباس استفاده کرد.


وان‌های شست‌وشو باید به اندازه‌های مناسب باشد. لوازم و وسایل هم سطح از لحاظ صرفه جویی در فضا و راحتی تمیز کردن مناسب هستند. توجه داشته باشید که وان‌های دوتایی حمام با عرض یک‌متر و ۲۰ سانتیمتر اجازه حرکت آزادانه بازو‌ها را به فرد هنگام شستشو نمی‌دهند، بنابر این طراحی دو وان، و نصب جا حوله‌ای بین دو طرف آن بهتر است.


حمام‌های دارای سرویس بهداشتی و دستشویی اتاق‌های کاملی هستند که با داشتن امکانات و وسایل بهداشتی نیازهای ساکنین را برآورده می‌کنند.

به هر حال، در طراحی یک نقشه، برای حمام و سرویس بهداشتی باید دو اتاق مجزا و قابل قفل شدن اختصاص داد که این امر در ساختمان‌های مسکونی با بیش از پنج نفر حیاتی است. برای صرفه جویی در هزینه و به دلایل فنی، حمام، سرویس بهداشتی و آشپزخانه باید طوری طراحی شوند که بتوانند از یک لوله کشی تاسیساتی استفاده کنند در خانه‌های چند طبقه، دیوارهای حمام‌ها و سرویس‌های بهداشتی‌ درست بالای یکدیگر قرار می‌گیرند که این امر باعث کاهش هزینه‌ها شده و از لحاظ عایق‌بندی صدا بسیار ضروری است.

حمام و سرویس بهداشتی باید در جهت شمال ساخته شوند و به طور عادی و طبیعی تهویه شده و روشنایی داشته باشند در اتاق‌های داخلی حداقل ۴ بار تعویض هوا در هر ساعت لازم است برای راحتی، دمای حمام باید بین ۲۲تا۲۴ درجه سانتیگراد باشد دمای ۲۰درجه سانتیگراد برای سرویس بهداشتی داخل منازل مناسب است.


این میزان دما نسبت به دمای سرویس‌های بهداشتی‌ در ساختمان‌های اداری که بین
۱۵ تا ۱۷ درجه سانتی گراد است بسیار بالاتر است.

به دلیل بالا بودن رطوبت در حمام‌ها، باید تمام منافذ حمام را به دقت درزگیری کرد. به خاطر رطوبت بالا و فشار هوا، سطوح داخل حمام باید به راحتی تمیز شوند و دیوارها و سقف‌های گچی باید در برابر رطوبت مقاوم باشند. کف‌پوش‌های حمام باید از لیز خوردن افراد جلوگیری کنند.

کلید واژه:

طراحی دکوراسیون ،طراحی دکوراسیون حمام خانه ، اصول طراحی دکوراسیون،دکوراسیون منزل، دکوراسیون مبل ها، دکوراسیون اتاق خواب، دکوراسیون و طراحی مغازه، طراحی دکوراسیون مغازه ، طراحی و دکوراسیون نمایشگاه، دکوراسیون آشپزخانه، طراحی و دکوراسیون حمام و سرویس ،  نرم افزار طراحی دکوراسیون ، طرح دکوراسیون باغ و فضای سبز ، چیدمان مبل ها، رنگ و نور پردازی، تاثیر رنگ در دکوراسیون،دکوراسیون کوسن و مبلمان،دکوراسیون اتاق کودک،دکوراسیون و طراحی دفتر کار ،طراحی دکوراسیون دفتر کار،طراحی دکوراسیون داخلی ، وسایل دکوری در طراحی دکوراسیون ، دکوراسیون فضای خارجی

، دکوراسیون اتاق نشیمن(دکوراسیون اتاق حال)


ابزار امتیاز دهی


برچسب‌ها: طراحی دکوراسیون حمام خانه, دکوراسیون حمام و سرویس
+ نوشته شده در  چهارشنبه چهارم مرداد 1391ساعت 17:34  توسط طراحی و دکوراسیون  | 

10ايده براي سرويسهاي بهداشتي كوچك

همه افراديكه كه منزل آنها داراي سرويس هاي بهداشتي كوچك مي باشد، علاقه زيادي به بزرگتر جلوه دادن آن دارند. انجام اين تغييرات ساده، كم هزينه، و موثر بوده و  در كمتر از چند ساعت قابل اجرا مي باشند. با اعمال اين تغييرات مي توانيد سرويس بهداشتي كوچك خود را وسيع تر كنيد.

همه افراديكه كه منزل آنها داراي سرويس هاي بهداشتي كوچك مي باشد علاقه زيادي به بزرگتر جلوه دادن آن دارند.

دست شما براي تغيير دكوراسيون دستشويي باز نيست و هميشه نمي توانيد طراحي داخلي آن را به دلخواه و بنا به سليقه شخصي تغيير دهيد و در اكثر موارد هر گونه ايده جديد براي اين قسمت از خانه هزينه هاي بالايي را در بردارد.

البته راههاي زيادي وجود دارند كه بدون نياز به بازسازي مجدد شما را قادر مي سازند  دستشويي كوچك خود را بزرگتر و كارامد تر كنيد. در زير اشاره اي به چند نمونه از بهترين موارد خواهيم داشت.

رنگ هاي روشن براي ديوارها

يكي از آسان ترين راههايي كه مي توانيد دستشويي خود را بزرگتر جلوه دهيد اين است كه هم براي ديوارها و هم براي سرويس دستشويي و حمام رنگ هاي روشن انتخاب كنيد.

گيرايي بصري

اگر دستشويي شما داراي كاغذ ديواري است، سعي كنيد از گزينه هايي استفاده كنيد كه خيلي شلوغ و پرطرح نيستند.

سعي كنيد حداقل يكي از ديوارها كاغذ ديواري بدون طرح داشته باشد و ساير ديوارها نيز از پوشش هاي ساده و كم طرح استفاده كنيد.

همچنين مي توانيد بر روي يكي از ديوارها طرح فضاي باز بكشيد.

تن ملايم كفپوش

درست مانند رنگ هاي روشني كه براي ديوارها در نظر گرفتيم، كفپوش روشن در دستشويي كوچك به شما كمك مي كند كه فضا را بازتر كنيد.

رايج ترين رنگ ها كرم ملايم، خاكستري روشن، و آب آسماني هستند. با تركيب اين رنگ ها اساس يك دكوراسيون مطلوب براي سرويس بهداشتي تان پايه ريزي مي شود.

استفاده از سينك هاي پايه دار

يكي ديگر از ترفندهاي طراحي در بزرگتر كردن دستشويي هاي كوچك، استفاده از سينك هاي پايه دار است كه فضا را كشيده تر و به مثابه آن بزرگتر جلوه مي دهند.

انواع اين سينك ها در طرح ها و رنگ هاي مختلف در بازار موجود مي باشند كه شما را قادر مي سازند تا آنها را با هر گونه دكوراسيوني به راحتي ست كنيد. اين كار فضا را تا 10% بزرگتر جلوه مي دهد.

اثاثيه كلاسيك

زمانيه ساير وسايل سرويس بهداشتي خود را انتخاب مي كنيد بايد يادتان باشد كه آنها را براي يك فضاي كوچك تهيه مي كنيد، بنابراين بهتر است كه وسايل شما خيلي بزرگ نباشند.

حتي الامكان هرچقدر وسايل ساده تر، با سطح صاف (مثل سراميك و شيشه)، و رنگ هاي روشن و خنثي باشند بهتر است

افزودن نور

اضافه كردن نور در يك حمام كوچك يك دنيا تغيير و تحول ايجاد مي كند. چند لامپ ديگر اضافه كنيد و يا از لامپ هايي با وات بالاتر استفاده كنيد.

با روشن تر ساختن منطقه حمام و دستشويي فضا به نظر بزرگتر و فاصله ديوارها از هم بيشتر مي شود.

افزايش نور طبيعي

راههاي زيادي براي اضافه كردن نور طبيعي به فضاي سرويس بهداشتي وجود دارد. به اين منظور مي توانيد دريچه اي براي نور ايجاد كنيد و يا مقدمات تعبيه يك پنجره جديد را در نظر بگيريد.

محدود كردن وسايل

با حذف كردن وسايل اضافي از دستشويي به راحتي مي تواني فضاي بيشتري ايجاد نماييد.

اگر وسايلي نظير قفسه هاي اضافي و آيتم هاي دكوراتيو از محيط حمام حذف شوند شما خيلي راحت تر مي توانيد فضا را باز كنيد.

استفاده از آينه

افزودن آينه سبب مي شود كه دستشويي و حمام از آن چيزي كه هستند بزرگتر جلوه كنند. آينه نور را منعكس مي كند و فضا را روشن تر جلوه داده و به آن عمق و ژرفا مي بخشد.

نصب قفسه در خارج از دستشويي

به جاي اينكه كليه وسايل بهداشتي و آرايشي را در داخل حمام و دستشويي نگهداري كنيد، براي آنها يك قفسه در راهرو و يا جاي ديگر تهيه كرده و آنها را به قسمت جديد انتقال دهيد.

اگر به صورت مكرر از آنها استفاده نمي كنيد مي توانيد آنها را در قفسه داروها قرار دهيد.

انجام اين تغييرات ساده، كم هزينه، و موثر بوده و در در كمتر از چند ساعت قابل مي باشند. با اعمال اين تغييرات مي توانيد سرويس بهداشتي كوچك خود را وسيع تر كنيد.

کلید واژه:

طراحی دکوراسیون ،10ايده براي سرويسهاي بهداشتي كوچك  اصول طراحی دکوراسیون،دکوراسیون منزل، دکوراسیون مبل ها، دکوراسیون اتاق خواب، دکوراسیون و طراحی مغازه، طراحی دکوراسیون مغازه ، طراحی و دکوراسیون نمایشگاه، دکوراسیون آشپزخانه، طراحی و دکوراسیون حمام و سرویس ،  نرم افزار طراحی دکوراسیون ، طرح دکوراسیون باغ و فضای سبز ، چیدمان مبل ها، رنگ و نور پردازی، تاثیر رنگ در دکوراسیون،دکوراسیون کوسن و مبلمان،دکوراسیون اتاق کودک،دکوراسیون و طراحی دفتر کار ،طراحی دکوراسیون دفتر کار،طراحی دکوراسیون داخلی ، وسایل دکوری در طراحی دکوراسیون ، دکوراسیون فضای خارجی

، دکوراسیون اتاق نشیمن(دکوراسیون اتاق حال)


ابزار امتیاز دهی


برچسب‌ها: 10ايده براي سرويسهاي بهداشتي كوچك, دکوراسیون حمام و سرویس
+ نوشته شده در  چهارشنبه چهارم مرداد 1391ساعت 17:34  توسط طراحی و دکوراسیون  | 

تزئین حمام ساده و ارزان

در اینجا با معرفی روشهایی بسیار ساده و ارزان بار دیگر به شما یاد می دهیم تا چگونه از حمام خود یک محیط پاکیزه زیبا و رویایی بسازید جهت این کار کافی است ابتدا به رنگ سرامیک ها و دیوارهای حمام توجه کنید, بدین صورت که کف حمام را با کاشی سرامیک و سنگ روشنی پوشش دهید این سنگ می تواند سفید طوسی روشن کرم و یا گل بهی باشد.

سپس می توانید جهت بهداشت بیشتر دیوارهای حمام را نیز تا نیمه با کاشی یا سرامیک بپوشانید و مابقی آن را تا سقف رنگ پلاستیک قابل شستشو بزنید. البته بهتر است به خاطر بخار آب موجود در حمام از کاغذ دیواری استفاده نکنید.

در مرحله بعدی کافی است یک روشویی ساده با رنگ روشن ترجیحا سفید انتخاب نموده و در قسمت بالای ان یک آینه ساده نصب کنید و سپس جلوی آیینه یک تکه شیشه مستطیل شکل جهت قرار دادن مسواک خمیر دندان و سایر وسایل قرار دهید با یک نورپردازی اصولی می توانید هم به زیبایی محیط کمک کنید و هم نور بیشتر و بهتری برای زمان اصلاح خود در آیینه ایجاد کنید بدین منظور تنها کافی است.

دو عدد لامپ مهتابی با نور گرم که امروزه به نام افتابی آنها را می شناسند در دو طرف آیینه نصب نمایید حال جهت استفاده بهینه از فضا بهتر است دو شیشه مستطیل شکل دیگر هم در جایی از دیوار نصب کرده و وسایل تزئینی چون شمع های زیبا صابوونهای معطر و غیره را روی آنها قرار دهید.

مرحله بعدی نحوه انتخاب پرده حمام است. سعی کنید پرده حمام خود را از یک رنگ روشن انتخاب کرده رنگهای حاشیه آن را با رنگهای که در دیوار کف و سایر وسایل بکار برده اید کنید.

حال کافی است با یک پادری یا موکت مناسب جلوی وان و یا مقابل روشویی را پوشش دهید و یک سبد چوبی حصیری و یا کنفی را به دلخواه برای لباسهای کثیف انتخاب کنید توجه داشته باشید که بهتر است این سبد در دار اشد تا هم بوی جورابها و سایر لباسهای چرک, فضای حمام را بد بو نسازد و هم منظره زشتی ایجاد نکند.

حوله های خود را ترجیحا از رنگهای روشن و هماهنگ انتخاب ننمایید چرا که حوله های رنگ و وارنگ هارمونی رنگ حمام شما را بر هم خواهد زد. شما می توانید حوله ها را در جایی به دیوار آویزان کنید و یا در قفسه ای تا کرده و بچینید در پایان می توانید با قرار دادن چند شمع تزئینی و خوشبو محیط حمام خانه خود را هر چه بیشتر رویایی و شاعرانه سازید.

منبع مقاله دکوراسیون داخلی :سایت پرشین وی

کلید واژه:

طراحی دکوراسیون ،تزئین حمام ساده و ارزان ، اصول طراحی دکوراسیون،دکوراسیون منزل، دکوراسیون مبل ها، دکوراسیون اتاق خواب، دکوراسیون و طراحی مغازه، طراحی دکوراسیون مغازه ، طراحی و دکوراسیون نمایشگاه، دکوراسیون آشپزخانه، طراحی و دکوراسیون حمام و سرویس ،  نرم افزار طراحی دکوراسیون ، طرح دکوراسیون باغ و فضای سبز ، چیدمان مبل ها، رنگ و نور پردازی، تاثیر رنگ در دکوراسیون،دکوراسیون کوسن و مبلمان،دکوراسیون اتاق کودک،دکوراسیون و طراحی دفتر کار ،طراحی دکوراسیون دفتر کار،طراحی دکوراسیون داخلی ، وسایل دکوری در طراحی دکوراسیون ، دکوراسیون فضای خارجی

، دکوراسیون اتاق نشیمن(دکوراسیون اتاق حال)


ابزار امتیاز دهی


برچسب‌ها: تزئین حمام ساده و ارزان, دکوراسیون حمام و سرویس
+ نوشته شده در  چهارشنبه چهارم مرداد 1391ساعت 17:32  توسط طراحی و دکوراسیون  | 

دکوراسیون سرویس بهداشتی


وباز هم پنجره و نور زیبا و استفاده از رنگ فسفری کمدها و چند شاخه گل، حوله و صابون ها و شمع های زیبا طراحی را جالب توجه کرده است.

استفاده از سینک روشویی منحصر به فرد و همچنین رنگ قهوه ای دیوارها و کابینت و جاحوله ای های طراحی شده در کابینت بسیار زیباست.

و باز هم روشویی و شیر جالب و همچنین جایی برای گلدان های زیبا.

استفاده از رنگ قرمز در کنار دوش باعث ایجاد هیجان می شود.

استفاده از دو سینک روشویی مجزا با رنگ های متضاد برای راحتی هر چه بیشتر اهالی خانه.

استفاده از دیوارپوش بسیار جالب به خاطر نبود پنجره و نورگیری و نورپردازی بسیار زیبا در این سرویس کمبود نور را جبران کرده است.

منبع مقاله دکوراسیون داخلی :سایت پرشین وی

کلید واژه:

طراحی دکوراسیون ،دکوراسیون سرویس بهداشتی  اصول طراحی دکوراسیون،دکوراسیون منزل، دکوراسیون مبل ها، دکوراسیون اتاق خواب، دکوراسیون و طراحی مغازه، طراحی دکوراسیون مغازه ، طراحی و دکوراسیون نمایشگاه، دکوراسیون آشپزخانه، طراحی و دکوراسیون حمام و سرویس ،  نرم افزار طراحی دکوراسیون ، طرح دکوراسیون باغ و فضای سبز ، چیدمان مبل ها، رنگ و نور پردازی، تاثیر رنگ در دکوراسیون،دکوراسیون کوسن و مبلمان،دکوراسیون اتاق کودک،دکوراسیون و طراحی دفتر کار ،طراحی دکوراسیون دفتر کار،طراحی دکوراسیون داخلی ، وسایل دکوری در طراحی دکوراسیون ، دکوراسیون فضای خارجی

، دکوراسیون اتاق نشیمن(دکوراسیون اتاق حال)


ابزار امتیاز دهی


برچسب‌ها: دکوراسیون سرویس بهداشتی, دکوراسیون حمام و سرویس
+ نوشته شده در  چهارشنبه چهارم مرداد 1391ساعت 17:32  توسط طراحی و دکوراسیون  | 

انتخاب دکوراسیون مناسب برای حمام

به هنگام انتخاب کفپوش مناسب برای حمام نکاتی مانند کیفیت ، سایز ، رنگ ، الگو ، طرح و بافت را باید در نظر داشته باشید . بهترین انتخاب زمانی صورت می گیرد که قسمتی از کف حمام را که بسیار توی چشم است با آن کفپوش مورد علاقه دکور کنید ( یعنی در ابتدا آن را نصب نکنید ) سپس اگر نوع ، طرح و رنگ را پسندیدید ، آن را برای نصب در کل حمام انتخاب کنید .تنها بایک امتحان کوچک این امکان برای شما به وجود می آید که از انتخابی که کردید ، ناراضی و پشیمان نشوید .

از بهترین گزینه های انتخابی برای کفپوش حمام ، سرامیک است . چرا که به راحتی تمیز می شود ، در برابر آب مقاوم و از لحاظ طرح و رنگ هم بسیار متنوع است.

استفاده از سرامیک های شیار دار در اطراف وان بسیار توصیه می شود چرا که به هنگام خیس بودن کف حمام این دسته از سرامیک ها امنیت بالاتری را فراهم می کنند ، یعنی میزان سر خوردگی را کمتر می کنند .بهتر است برای داشتن حمامی با ایمنی بالا ، در اطراف وان و زیر سینک روشویی از کفپوش های دو لایه حاوی لاتکس استفاده کنید .

این کفپوش ها توسط لاتکس زیرین به کف حمام نصب می شود و لایه ی بیرونی که دارای بافت ناهموار است میزان سر خوردگی را کاهش می دهد .با رعایت این چند نکته می توانید شاهد آن باشید که میزان آسیب دیدگی در حمام به صورت چشمگیری کاهش پیدا می کند .


در حمام هایی که کف آن شیب زیادی دارد بهتر است موزائیک هایی با سایز کوچک نصب کنید تا هم شیب کمتر به نظر رسد و هم شکستگی و آسیب دیدگی در بین موزائیک ها به وجود نیاید .


می توانید ردیف یا ردیف هایی از این موزائیک ها را طرحدار انتخاب کنید تا دکور حمام شما دارای بافت و رنگ باشد . بهتر است این ردیف ها رنگی متضاد و متفاوت نسبت به رنگ زمینه داشته باشد . اگر کفپوش از سرامیک های سفید و روشن پوشیده شده است بهتر است رنگ قرمز ، زرد و آبی را برای ردیف ها انتخاب کنید . توجه داشته باشید که رنگ زمینه اگر سفید باشد ، حمام را به فضایی نورانی و وسیع مبدل می سازد .


در سبک ویکتورین استفاده از سرامیک های طرح دار و گلدار بسیار رایج است . استفاده از سرامیک هایی با طرح گل می تواند فضایی آرام بخش و شاعرانه خلق کند . در این سبک معمولا از رنگ های آبی روشن ، سبز روشن و صورتی کمرنگ استفاده می شود .


در سبک مدرن استفاده از سرامیک هایی به رنگ سفید و با ادغامی از رنگ های تند و گرم بسیار رایج است . رنگ سرامیک برای آرامش بخشیدن به شما و برقراری محیطی سرشار از انرژی بسیار مهم است .پس بهتر است رنگی را انتخاب کنید که هم روشن باشد و هم با روحیات شما و اعضای خانواده سازگاری داشته باشد . استفاده از رنگ های مورد علاقه در حمام باعث می شود که علاوه بر آرامش بخشیدن به شما روزی تازه و پر انرژی را شروع کنید .

اگر سبک های شلوغ را می پسندید از رنگ های هلویی و زرد درخشان استفاده کنید . این رنگ ها فضا را شلوغ تر و پر اثاثیه تر نمایان می کنند . اگر می خواهید که حمام شما بزرگ تر از آنچه هست نمایان شود بهتر است از رنگ های طبیعی برای سرامیک ها استفاده کنید . بهترین توصیه ی دکوراتورها استفاده از سرامیک هایی به رنگ سفید و بژ و گاهی زرد و کرم بسیار روشن است که به خوبی نور را منعکس می کند و فضا را بزرگ تر جلوه می دهد .


اگر حمامی بزرگ و عریض دارید بهتر است از رنگ های تیره استفاده کنید تا کوچک تر و گرم تر به نظر برسد . استفاده از لوازم جانبی مانند تابلوهای تزئینی و دکورهای چوبی در این حمام ها باعث می شود که فضا کوچک تر و گرم تر جلوه کند . استفاده از حوله های طرحدار و پوشش دیواری نقش دار ، محیط حمام را به جایی دنج و گرم تبدیل می سازد .


استفاده از آینه در هر مکانی باعث نورانی شدن و بزرگ جلوه داده شدن آن فضا می شود بنابراین استفاده از آینه در حمام بسیار توصیه می شود و همچنین باعث تمیزتر جلوه دادن این فضا می شود .


بنا بر سبک دکور حمام می توانید انواع آینه را هماهنگ با آن سبک انتخاب کنید . برای مثال اگر کف حمام سرامیک است و سبک مدرن دارد بهتر است از آینه های مدرن که دور آن ها قاب فلزی به رنگ استیل و برنز است استفاده کنید .

اگر کفپوش حمام به رنگ چوب است و کابینت های استفاده شده در آن از نوع چوبی هستند بهتر است آینه ای را انتخاب کنید که قاب چوبی داشته باشد تا سبکی هماهنگ را خلق کند . در نظر داشته باشید که استفاده از کابینت های چوبی آن هم به رنگ تیره حس القای گرمای حمام را بیشتر می کند .

منبع مقاله دکوراسیون داخلی:سایت پرشین وی

کلید واژه:

طراحی دکوراسیون ،انتخاب دکوراسیون مناسب برای حمام ، اصول طراحی دکوراسیون،دکوراسیون منزل، دکوراسیون مبل ها، دکوراسیون اتاق خواب، دکوراسیون و طراحی مغازه، طراحی دکوراسیون مغازه ، طراحی و دکوراسیون نمایشگاه، دکوراسیون آشپزخانه، طراحی و دکوراسیون حمام و سرویس ،  نرم افزار طراحی دکوراسیون ، طرح دکوراسیون باغ و فضای سبز ، چیدمان مبل ها، رنگ و نور پردازی، تاثیر رنگ در دکوراسیون،دکوراسیون کوسن و مبلمان،دکوراسیون اتاق کودک،دکوراسیون و طراحی دفتر کار ،طراحی دکوراسیون دفتر کار،طراحی دکوراسیون داخلی ، وسایل دکوری در طراحی دکوراسیون ، دکوراسیون فضای خارجی

، دکوراسیون اتاق نشیمن(دکوراسیون اتاق حال)


ابزار امتیاز دهی


برچسب‌ها: انتخاب دکوراسیون مناسب برای حمام, دکوراسیون حمام و سرویس
+ نوشته شده در  چهارشنبه چهارم مرداد 1391ساعت 17:31  توسط طراحی و دکوراسیون  | 

17ویژگی حمام ایده‌آل


حمام و دکوراسیون

بیش از ۸۰ درصد حوادث خطرناک در خانه اتفاق می‌افتد که بخش عظیمی از آن نیز مربوط به رعایت نکردن نکات ایمنی در حمام است. آب و وسایل برقی در کنار هم خطر آفرین‌اند. از سوی دیگر، وجود کف‌پوش نامناسب تا حد زیادی احتمال سر خوردن در حمام را افزایش می‌دهد.
امروزه حمام در خانه‌های شهری به مکانی برای رفع خستگی و پاکیزه کردن جسم تبدیل شده است. فرقی نمی‌کند که حمام شما کوچک باشد یا بزرگ. رعایت برخی موارد مانند انتخاب کف‌پوش مناسب، رنگ زیبا، دستگاه تهویه و وسایل جانبی مناسب می‌تواند این مکان را به مکانی دلنشین، آرام و ایمن برای تمامی اعضای خانواده تبدیل کند.

۴ نکته درباره کف‌پوش حمام
بهترین گزینه برای کف‌پوش حمام، سرامیک است. سرامیک در برابر آب مقاوم و از لحاظ طرح و رنگ بسیار متنوع است.

از میان انواع سرامیک‌ها، سرامیک‌های شیاردار از امنیت بالاتری برخوردار است و میزان خطر لیز خوردن را تا حد زیادی کاهش می‌دهد.

در حمام‌هایی که کف شیب‌داری دارند، بهتر است از موزاییک‌هایی با سایز کوچک استفاده کنید تا هم شیب کمتر به نظر برسد و هم شکستگی و آسیب‌دیدگی در میان موزاییک‌ها به وجود نیاید.

استفاده از کف‌پوش بدون لعاب توصیه نمی‌شود چون پاک کردن این نوع کف‌پوش‌ها کار بسیار سختی است. در عوض کف‌پوش‌های زبر بهترین گزینه هستند.

۲ نکته درباره رنگ حمام
اگر حمام کوچکی دارید، دکوراتورها به شما توصیه می‌کنند از سرامیک‌هایی به رنگ سفید و بژ یا زرد و کرم بسیار روشن استفاده کنید تا نور منعکس شده و فضای حمام بزرگ‌تر به نظر برسد.

اگر کف‌پوش از سرامیک سفید و روشن است، بهتر است دیوارها به رنگ قرمز، زرد یا ‌آبی باشد، استفاده از پوشش دیواری طرح‌دار نیز محیط حمام را دنج و گرم می‌کند. استفاده از رنگ مورد علاقه در حمام سبب آرامش و به وجود آمدن انرژی در شما می‌شود.

۳ نکته درباره تهویه حمام
در بسیاری از موارد اتفاق می‌افتد که افراد در حمام دچار خفگی شوند. در خانه‌های قدیمی آبگرمکن اغلب در حمام است و همین امر سبب نشت گاز و خفگی می‌شود.
محیط حمام محیطی مرطوب است و رطوبت بالا برای افرادی که دچار بیماری قلبی یا آسم هستند، خطرناک است.
متاسفانه در برخی خانه‌ها پنجره یا هواکشی در حمام نصب نشده و اغلب پس از حمام، اعضای خانواده مجبورند در حمام را باز گذارند تا هوای حمام عوض شود اما همین موضوع سبب ورود هوای نامطبوع و مرطوب حمام به داخل فضای خانه می‌شود. برای از بین بردن بوهای نامطبوع و رطوبت در حمام بهتر است از پنجره یا هواکش استفاده شود.

۱ نکته درباره نورپردازی در حمام
حمام محیطی مرطوب است و در صورتی که تاریک باشد، محل مناسبی برای رشد قارچ‌ها خواهد بود.
بنابراین بسیار ضروری است که به گونه‌ای طراحی شود که حتما نور طبیعی به داخل آن بتابد.

۵ نکته درباره ایمنی حمام
برق‌گرفتگی از جمله حوادثی است که اغلب در حمام رخ می‌دهد. تمامی وسایل برقی را پس از استفاده از پریز برق بکشید و جمع کنید. برای پریزهای حمام نیز باید از محافظ پریز استفاده کرد. تمامی سیم‌‌های برق درون حمام باید با روکش عایق پوشانده شوند، به طوری که هیچ سیمی با آب تماس نداشته باشد.

برای جلوگیری از سر خوردن در حمام، در اطراف وان از کف‌پوش‌های دولایه حاوی لاتکس استفاده کنید. این کف‌پوش‌ها به وسیله لاتکس زیرین به کف حمام نصب می‌شود و لایه بیرونی که دارای بافت ناهموار است میزان سرخوردگی را کاهش می‌دهد. از پادری پلاستیکی نیز می‌توانید برای کف حمام استفاده کنید. نصب میله‌هایی به عنوان دستگیره روی دیواره‌های حمام نیز ایده خوبی است و می‌توانید پیش از زمین خوردن با گرفتن آنها تعادل خود را حفظ کنید.

سوختگی در حمام هم زیاد اتفاق می‌افتد. بهتر است پیش از آنکه خودتان یا کودکتان را زیر دوش آب بفرستید، ابتدا دستتان را زیر شیر آب گرفته و درجه حرارت آب را تنظیم کنید. درجه مناسب آب برای پوست ۳۵ تا ۳۷ درجه است.

در صورتی که محیط داخل حمام به گونه‌ای طراحی شده که در آن شیشه وجود دارد، توجه داشته باشید که این شیشه‌ها باید از جنس پلاستیک یا شیشه نشکن باشد تا موجب بریدگی و پارگی شدید پوست در صورت شکستن نشوند.

نظافت حمام موضوع مهمی است که اغلب فراموش می‌شود. پس از هر بار حمام کردن، دیوارها و کف حمام را با مواد پاک‌کننده بشویید و دستگاه تهویه یا پنجره را باز کنید تا رطوبت خارج شود. در درون حمام حتما سطل زباله درپوش‌دار، تمیز و مجهز به کیسه زباله قرار دهید. هیچ گاه حوله‌های کثیف را در حمام روی هم جمع نکنید چون سبب رشد قارچ‌ها خواهد شد.


۲ نکته درباره حمام‌های مدرن
به تازگی سردوش‌هایی وارد بازار شده که میزان آب را متعادل کرده و در ضمن فشار آب را بالا می‌برد. این دوش‌ها در این روزها که همگی ما باید در مصرف آب صرفه‌جویی کنیم می‌توانند کمک بسیار مناسبی باشند.

گمان می‌کنید درجه حرارت آب در هنگام دوش گرفتن برایتان مهم است؟ به تازگی دوش آب هوشمندی وارد بازار شده که می‌تواند دمای آب را اندازه گرفته و آن را در رنگ نورهای متفاوت گزارش کند. برای مثال، اگر دمای آب ۳۲ درجه باشد نور سفید، ۳۳ تا ۴۱ درجه نور آبی، ۴۲ تا ۴۵ درجه نور بنفش و بالای ۴۵ درجه نور قرمز می‌شود. این وسیله استحمام کودکان را برای مادران راحت‌تر خواهد کرد.

منبع مقاله دکوراسیون داخلی :سایت پرشین وی

کلید واژه:

طراحی دکوراسیون ،17ویژگی حمام ایده‌آل ، اصول طراحی دکوراسیون،دکوراسیون منزل، دکوراسیون مبل ها، دکوراسیون اتاق خواب، دکوراسیون و طراحی مغازه، طراحی دکوراسیون مغازه ، طراحی و دکوراسیون نمایشگاه، دکوراسیون آشپزخانه، طراحی و دکوراسیون حمام و سرویس ،  نرم افزار طراحی دکوراسیون ، طرح دکوراسیون باغ و فضای سبز ، چیدمان مبل ها، رنگ و نور پردازی، تاثیر رنگ در دکوراسیون،دکوراسیون کوسن و مبلمان،دکوراسیون اتاق کودک،دکوراسیون و طراحی دفتر کار ،طراحی دکوراسیون دفتر کار،طراحی دکوراسیون داخلی ، وسایل دکوری در طراحی دکوراسیون ، دکوراسیون فضای خارجی

، دکوراسیون اتاق نشیمن(دکوراسیون اتاق حال)


ابزار امتیاز دهی


برچسب‌ها: 17ویژگی حمام ایده‌آل, دکوراسیون حمام و سرویس
+ نوشته شده در  چهارشنبه چهارم مرداد 1391ساعت 17:30  توسط طراحی و دکوراسیون  | 

دکوراسیون سبز خزه ای برای سرویس بهداشتی

انسان براي كشاندن فضاهاي طبيعي به فضاهاي مسكوني تمهيدات عديده اي را انديشيده است. در اين ميان توليد كنندگان همه نوع محصول از صابون و نرم كننده گرفته تا عطر و شمع را با افزودن رايحه هاي طبيعي توليد مي كنند.

اما بو و رايحه به تنهايي قادر به ارائه تجربه واقعي طبيعت لذت بخش در حمام نيست. هيچ چيز نمي تواند به اندازه قدم گذاشت در دامن طبيعت حس رويايي طبيعت بكر را در ذهن شما زنده كند.

پادري هاي خزه اي سبز رنگي كه در تصوير مشاهده ميكنيد، اين امر را ميسر ساخته اند. در حقيقت خشك كردن پاها روي اين خزه ها به كف پاهاي شما شادابي و زندگي هديه مي دهد.

بافت اين پادري ها كاملاً طبيعي است و عمر آن به مراتب بيشتر از عمر خزه هاي طبيعي مي باشد. شما مي توانيد با استفاده از اين زيرپايي ها زيبايي دو چنداني را به دكوراسيون سبز حمام خود بيفزاييد.

کلید واژه:

طراحی دکوراسیون ،دکوراسیون سبز خزه ای برای سرویس بهداشتی ، اصول طراحی دکوراسیون،دکوراسیون منزل، دکوراسیون مبل ها، دکوراسیون اتاق خواب، دکوراسیون و طراحی مغازه، طراحی دکوراسیون مغازه ، طراحی و دکوراسیون نمایشگاه، دکوراسیون آشپزخانه، طراحی و دکوراسیون حمام و سرویس ،  نرم افزار طراحی دکوراسیون ، طرح دکوراسیون باغ و فضای سبز ، چیدمان مبل ها، رنگ و نور پردازی، تاثیر رنگ در دکوراسیون،دکوراسیون کوسن و مبلمان،دکوراسیون اتاق کودک،دکوراسیون و طراحی دفتر کار ،طراحی دکوراسیون دفتر کار،طراحی دکوراسیون داخلی ، وسایل دکوری در طراحی دکوراسیون ، دکوراسیون فضای خارجی

، دکوراسیون اتاق نشیمن(دکوراسیون اتاق حال)


ابزار امتیاز دهی


برچسب‌ها: دکوراسیون سبز خزه ای برای سرویس بهداشتی, دکوراسیون حمام و سرویس
+ نوشته شده در  چهارشنبه چهارم مرداد 1391ساعت 17:29  توسط طراحی و دکوراسیون  | 

دکوراسیون مفید حمام

به هنگام انتخاب کفپوش مناسب برای حمام نکاتی مانند کیفیت ، سایز ، رنگ ، الگو ، طرح و بافت را باید در نظر داشته باشید .

بهترین انتخاب زمانی صورت می گیرد که قسمتی از کف حمام را که بسیار توی چشم است با آن کفپوش مورد علاقه دکور کنید ( یعنی در ابتدا آن را نصب نکنید ) سپس اگر نوع ، طرح و رنگ را پسندیدید ، آن را برای نصب در کل حمام انتخاب کنید .تنها بایک امتحان کوچک این امکان برای شما به وجود می آید که از انتخابی که کردید ، ناراضی و پشیمان نشوید .


از بهترین گزینه های انتخابی برای کفپوش حمام ، سرامیک است . چرا که به راحتی تمیز می شود ، در برابر آب مقاوم و از لحاظ طرح و رنگ هم بسیار متنوع است.

استفاده از سرامیک های شیار دار در اطراف وان بسیار توصیه می شود چرا که به هنگام خیس بودن کف حمام این دسته از سرامیک ها امنیت بالاتری را فراهم می کنند ، یعنی میزان سر خوردگی را کمتر می کنند .بهتر است برای داشتن حمامی با ایمنی بالا ، در اطراف وان و زیر سینک روشویی از کفپوش های دو لایه حاوی لاتکس استفاده کنید

این کفپوش ها توسط لاتکس زیرین به کف حمام نصب می شود و لایه ی بیرونی که دارای بافت ناهموار است میزان سر خوردگی را کاهش می دهد .با رعایت این چند نکته می توانید شاهد آن باشید که میزان آسیب دیدگی در حمام به صورت چشمگیری کاهش پیدا می کند .


در حمام هایی که کف آن شیب زیادی دارد بهتر است موزائیک هایی با سایز کوچک نصب کنید تا هم شیب کمتر به نظر رسد و هم شکستگی و آسیب دیدگی در بین موزائیک ها به وجود نیاید .


می توانید ردیف یا ردیف هایی از این موزائیک ها را طرحدار انتخاب کنید تا دکور حمام شما دارای بافت و رنگ باشد .

بهتر است این ردیف ها رنگی متضاد و متفاوت نسبت به رنگ زمینه داشته باشد . اگر کفپوش از سرامیک های سفید و روشن پوشیده شده است بهتر است رنگ قرمز ، زرد و آبی را برای ردیف ها انتخاب کنید . توجه داشته باشید که رنگ زمینه اگر سفید باشد ، حمام را به فضایی نورانی و وسیع مبدل می سازد .


در سبک ویکتورین استفاده از سرامیک های طرح دار و گلدار بسیار رایج است . استفاده از سرامیک هایی با طرح گل می تواند فضایی آرام بخش و شاعرانه خلق کند . در این سبک معمولا از رنگ های آبی روشن ، سبز روشن و صورتی کمرنگ استفاده می شود .


در سبک مدرن استفاده از سرامیک هایی به رنگ سفید و با ادغامی از رنگ های تند و گرم بسیار رایج است . رنگ سرامیک برای آرامش بخشیدن به شما و برقراری محیطی سرشار از انرژی بسیار مهم است .پس بهتر است رنگی را انتخاب کنید که هم روشن باشد و هم با روحیات شما و اعضای خانواده سازگاری داشته باشد .

استفاده از رنگ های مورد علاقه در حمام باعث می شود که علاوه بر آرامش بخشیدن به شما روزی تازه و پر انرژی را شروع کنید . اگر سبک های شلوغ را می پسندید از رنگ های هلویی و زرد درخشان استفاده کنید .

این رنگ ها فضا را شلوغ تر و پر اثاثیه تر نمایان می کنند . اگر می خواهید که حمام شما بزرگ تر از آنچه هست نمایان شود بهتر است از رنگ های طبیعی برای سرامیک ها استفاده کنید . بهترین توصیه ی دکوراتورها استفاده از سرامیک هایی به رنگ سفید و بژ و گاهی زرد و کرم بسیار روشن است که به خوبی نور را منعکس می کند و فضا را بزرگ تر جلوه می دهد .


اگر حمامی بزرگ و عریض دارید بهتر است از رنگ های تیره استفاده کنید تا کوچک تر و گرم تر به نظر برسد .

استفاده از لوازم جانبی مانند تابلوهای تزئینی و دکورهای چوبی در این حمام ها باعث می شود که فضا کوچک تر و گرم تر جلوه کند . استفاده از حوله های طرحدار و پوشش دیواری نقش دار ، محیط حمام را به جایی دنج و گرم تبدیل می سازد .


استفاده از آینه در هر مکانی باعث نورانی شدن و بزرگ جلوه داده شدن آن فضا می شود بنابراین استفاده از آینه در حمام بسیار توصیه می شود و همچنین باعث تمیزتر جلوه دادن این فضا می شود .


بنا بر سبک دکور حمام می توانید انواع آینه را هماهنگ با آن سبک انتخاب کنید . برای مثال اگر کف حمام سرامیک است و سبک مدرن دارد بهتر است از آینه های مدرن که دور آن ها قاب فلزی به رنگ استیل و برنز است استفاده کنید .

اگر کفپوش حمام به رنگ چوب است و کابینت های استفاده شده در آن از نوع چوبی هستند بهتر است آینه ای را انتخاب کنید که قاب چوبی داشته باشد تا سبکی هماهنگ را خلق کند . در نظر داشته باشید که استفاده از کابینت های چوبی آن هم به رنگ تیره حس القای گرمای حمام را بیشتر می کند .

کلید واژه:

طراحی دکوراسیون ،دکوراسیون مفید حمام ، اصول طراحی دکوراسیون،دکوراسیون منزل، دکوراسیون مبل ها، دکوراسیون اتاق خواب، دکوراسیون و طراحی مغازه، طراحی دکوراسیون مغازه ، طراحی و دکوراسیون نمایشگاه، دکوراسیون آشپزخانه، طراحی و دکوراسیون حمام و سرویس ،  نرم افزار طراحی دکوراسیون ، طرح دکوراسیون باغ و فضای سبز ، چیدمان مبل ها، رنگ و نور پردازی، تاثیر رنگ در دکوراسیون،دکوراسیون کوسن و مبلمان،دکوراسیون اتاق کودک،دکوراسیون و طراحی دفتر کار ،طراحی دکوراسیون دفتر کار،طراحی دکوراسیون داخلی ، وسایل دکوری در طراحی دکوراسیون ، دکوراسیون فضای خارجی

، دکوراسیون اتاق نشیمن(دکوراسیون اتاق حال)


ابزار امتیاز دهی


برچسب‌ها: دکوراسیون حمام و سرویس, دکوراسیون مفید حمام
+ نوشته شده در  چهارشنبه چهارم مرداد 1391ساعت 17:29  توسط طراحی و دکوراسیون  | 

دکوراسیون کلاسیک سرویس بهداشتی

يك سرويس بهداشتي واقعاً كلاسيك. زمانيكه اين سرويس بهداشتي را براي اولين بار ديدم تا ساعت ها همينطور خيره شده بودم و فقط نگاه مي كردم. آنقدر زيبا بود كه نمي توانستم از نگاه كردن دست بكشم.

به نظر من اين موفق ترين سرويس بهداشتي است كه به سبك كلاسيك طراحي شده. سرويس بهداشتي شما به هر اندازه اي كه باشد به راحتي مي توانيد آن را به اين شكل در بياوريد.

رنگ هاي طلايي، كرم و نقره اي وقار و شكوه بي نظيري را به اين دكوراسيون داده اند. براي اكسسوري از وسايل تزئيني قدري مدرن تر بهره گيري شده است كه با توجه به تفيق مدرنيسم و كلاسيك چيدمان خارق العاده به وجود آمده است كه چشم هر بيننده اي را به خود خيره مي كند. بهتر است خودتان نگاهي بيندازيد و قضاوت كنيد.

کلید واژه:

طراحی دکوراسیون ،دکوراسیون کلاسیک سرویس بهداشتی ، اصول طراحی دکوراسیون،دکوراسیون منزل، دکوراسیون مبل ها، دکوراسیون اتاق خواب، دکوراسیون و طراحی مغازه، طراحی دکوراسیون مغازه ، طراحی و دکوراسیون نمایشگاه، دکوراسیون آشپزخانه، طراحی و دکوراسیون حمام و سرویس ،  نرم افزار طراحی دکوراسیون ، طرح دکوراسیون باغ و فضای سبز ، چیدمان مبل ها، رنگ و نور پردازی، تاثیر رنگ در دکوراسیون،دکوراسیون کوسن و مبلمان،دکوراسیون اتاق کودک،دکوراسیون و طراحی دفتر کار ،طراحی دکوراسیون دفتر کار،طراحی دکوراسیون داخلی ، وسایل دکوری در طراحی دکوراسیون ، دکوراسیون فضای خارجی

، دکوراسیون اتاق نشیمن(دکوراسیون اتاق حال)


ابزار امتیاز دهی


برچسب‌ها: دکوراسیون حمام و سرویس, دکوراسیون کلاسیک سرویس بهداشتی
+ نوشته شده در  چهارشنبه چهارم مرداد 1391ساعت 17:28  توسط طراحی و دکوراسیون  | 

باسازی سرویس بهداشتی

بازسازی حمام و سریس بهداشتی ممکن است کاری سخت و دشواری به نظر برسد اما همیشه راه حلی برای تسهیل هر کار سختی وجود دارد که این مورد نیز از این قاعده مستثنا نیست.

هر کاری اگر روی اصول و با برنامه پیش ببرید مطمئن باشید کار نه تنها برایتان سخت و خسته کننده نیست بلکه از انجام آن نیز لذت خواهید برد.به مراحل زیر که برای بازسازی سرویس بهداشتی به شما توصیه می کنیم توجه کنید.

از ابتدا برای خود مشخص کنید که در چه حد تصمیم دارید به تغییر مدل و بازسازی سرویس بهداشتی بپردازید و برنامه روشنی را برای خود تعیین نمایید. تصمیمات آنی و بی برنامه ریزی قبلی در اواسط کار هیچ نتیجه ای جز سردرگمی و خسته شدن شما ندارد و سبب می شود به نتیجه دلخواه و ایده آل خود نرسید.


مشخص کنید که آیا تصمیم داریدیکم تغیرات سطحی و جزئی را اعمال کنید یا قصد دارید یک تغییر اساسی و کلی در سرویس بهداشتی خود بوجود آورید. تعیین این موضوع به شما کمک می کند تا راحت تر و صحیح تر برای شروع و برنامه ریزی کنید.
میزان سختی کار و زمان تقریبی لازم را محاسبه کنید.مقیاس سرویس بهداشتی نیز در تعیین سختی کار بسیار اندازه دارد.

تخمین بودجه مورد نیاز : از ابتدای کار به فکر هزینه های مورد نیاز باشید و آن را فراهم کنید و کنار بگذارید. اگر در اواسط کار با کمبود بودجه مواجه شوید کار به بن بست می خورد و ناچارید برای مدتی پروژه را متوقف کنید و این سبب می شود از کار دل زده شوید و کار برایتان کسل کننده و خسته کننده شود و برای مدت ها اتمام کار به تعویق بیافتد.

شما می توانید با انجام اقداماتی در هزینه های بازسازی سرویس بهداشتی خود صرفه جویی کنید برای مثال اقداماتی که فکر می کنید خودتان از پس انجام دادنشان برمی آیید را خودتان انجام دهید و تنها برای کارهایی که هیچ گونه مهارتی در انجام آن ندارید را به یک فرد پیمان کار ماهر واگذار کنید.

فراموش نکنید که برای خرید وسایل و ابزار سرویس بهداشتی خود به خاطر صرفه جویی در هزینه ها انواع نامرغوب را به دلیل ارزان تر بودن انتخاب نکنید. زیرا این کار نه تنها هیچ کمکی به صرفه جویی در هزینه های شما نمی کند بلکه سبب می شود پس از گذشت زمانی کم خراب شوند و نیاز به هزینه ای مجدد برای تعمیر یا تعویض داشته باشند.

بنا بر این خرید وسایل و تجهیزات با کیفیت تر و کمی گران تر می تواند به نوعی صرفه جویی در هزینه ها باشد.

اگر تصمیم به ایجاد تغییرات کلی و اساسی در مدل و شکا سرویس بهداشتی دارید ممکن است نیاز به کسب مجوز داشته باشید که این کار نیز هزینه بر است و هنگام تعیین هزینه های مورد نیاز آن را نیز باید مد نظر داشته باشید.

لازم به ذکر است که تغییر کلی در مدل سرویس بهداشتی با تغییر مدل ساختار قسمت های دیگر مثل اتاق خواب متفاوت است.

برای تغییر مدل یک اتاق خواب برای مثال تنها کافیست یک دیوار را خراب کنید و یک دیوار جدید در جایی دیگر بسازید.

اما برای تغییر مدل و ساختار یک سرویس بهداشتی علاوه بر این کار باید تمام لوله کشی ها و سیستم سیم کشی و جای روشویی و توالت را نیز تغییر دهید به هیمن دلیل است که تغییر در ساختار یک سرویس بهداشتی پیچیده تر و زمان بر است و از ابتدا باید خود را برای این کار آماده کنید.

زمانی که تصمیم گرفتید که یک تغییر کلی در ساختار سرویس بهداشتی خود ایجاد کنید, بهترین فرصت است برای اضافه کردن تجهیزاتی که به آن نیاز دارید اما از داشتن آن محروم بودید.

برای مثال اگر برای حل مشکل رطوبت نیاز به خشک کندده فضا است و سرویس بهداشتی شما از این سیستم محروم است زمان بازسازی سرویس بهداشتی بهترین فرصت است برای تجهیز کردن سرویس بهداشتی به این سیستم.

وان حمام , روشویی و شیرهای آب و دوش از مهم ترین و اصلی ترین وسایل در یک سرویس بهداشتی هستند.

بنابراین اگر نیاز به تعویض هر یک از آن هاست  در انتخاب و خرید آن ها دقت لازم را داشته باشید و سعی کنید نوعی که انتخاب می کنید هم از لحاظ زیبایی و هم از لحاظ کیفیت در سطح بالایی قرار داشته باشند.هم چنین هنگام نصب وان و دیگر تجهیزات دقت نمایید که عایق بندی و زیر سازی مناسب انجام شده باشد.

نکته مهم دیگر کفپوش سرویس بهداشتس است که باید در انتخاب آن دقت شود زیرا از گزینه نامناسبی را انتخاب نمایید ممکن است رطوبت و نم موجود در سرویس بهداشتی مشکل ساز شود.

بهترین گزینه برای سرویس بهداشتی انواع کاشی ها و سرامیک ها هستند که امروزه با تنوع بی حدی که دارند می توانند با هر دکوراسیونی در هر سبک و رنگ هماهنگ شوند.ضمنا عایق بندی کف سرویس بهداشتی قبل از نصب عرگونه کفپوشی نیز بسیار مهم و الزامی است.

کلید واژه:

طراحی دکوراسیون ،باسازی سرویس بهداشتی ، اصول طراحی دکوراسیون،دکوراسیون منزل، دکوراسیون مبل ها، دکوراسیون اتاق خواب، دکوراسیون و طراحی مغازه، طراحی دکوراسیون مغازه ، طراحی و دکوراسیون نمایشگاه، دکوراسیون آشپزخانه، طراحی و دکوراسیون حمام و سرویس ،  نرم افزار طراحی دکوراسیون ، طرح دکوراسیون باغ و فضای سبز ، چیدمان مبل ها، رنگ و نور پردازی، تاثیر رنگ در دکوراسیون،دکوراسیون کوسن و مبلمان،دکوراسیون اتاق کودک،دکوراسیون و طراحی دفتر کار ،طراحی دکوراسیون دفتر کار،طراحی دکوراسیون داخلی ، وسایل دکوری در طراحی دکوراسیون ، دکوراسیون فضای خارجی

، دکوراسیون اتاق نشیمن(دکوراسیون اتاق حال)


ابزار امتیاز دهی


برچسب‌ها: باسازی سرویس بهداشتی
+ نوشته شده در  چهارشنبه چهارم مرداد 1391ساعت 17:27  توسط طراحی و دکوراسیون  | 

ظرافت وزیبایی در سرویس بهداشتی

اين بار مي خواهيم دكوراسيون ياسي – صورتي را به سرويس بهداشتي شما بياوريم. دكوراسيوني كاملاً زيبا و مدرن.

رنگ هاي مذكور نه تنها فضاي دستشويي و حمام شما را تازه مي كنند، بلكه احساس مالكيت و قدرت خاصي را به ويژه براي خانم ها با خود به همراه دارند. فقط تصور كنيد كه اگر سرويس بهداشتي خانه شما هم به اين شكل باشد و هر روز صبح پس از اينكه از خواب بيدار مي شويد به آنجا برويد با چه احساس خوبي مي توانيد روز خود را شروع كنيد.

از يك طرف حس سادگي و زيبايي را القا مي كند و از سوي ديگر شيك و لوكس است. طراحي دوش و روشويي اين ست نيز منحصر بفرد است.

افزودن يك پادري و حوله همرنگ به فضا بافت اضافه كرده و نرمي و ملايمت محيط را افزايش مي دهد. زير دوشي در اندازه هاي (1200mm-by-80mm or 1400-by-80mm) موجود مي باشد. شما مي توانيد كل اين ست را يكجا سفارش داده و يا هر يك از اجزا را به طور جداگانه خريداري نماييد.

کلید واژه:

طراحی دکوراسیون ،ظرافت وزیبایی در سرویس بهداشتی ، اصول طراحی دکوراسیون،دکوراسیون منزل، دکوراسیون مبل ها، دکوراسیون اتاق خواب، دکوراسیون و طراحی مغازه، طراحی دکوراسیون مغازه ، طراحی و دکوراسیون نمایشگاه، دکوراسیون آشپزخانه، طراحی و دکوراسیون حمام و سرویس ،  نرم افزار طراحی دکوراسیون ، طرح دکوراسیون باغ و فضای سبز ، چیدمان مبل ها، رنگ و نور پردازی، تاثیر رنگ در دکوراسیون،دکوراسیون کوسن و مبلمان،دکوراسیون اتاق کودک،دکوراسیون و طراحی دفتر کار ،طراحی دکوراسیون دفتر کار،طراحی دکوراسیون داخلی ، وسایل دکوری در طراحی دکوراسیون ، دکوراسیون فضای خارجی

، دکوراسیون اتاق نشیمن(دکوراسیون اتاق حال)


ابزار امتیاز دهی


برچسب‌ها: ظرافت وزیبایی در سرویس بهداشتی, دکوراسیون حمام و سرویس
+ نوشته شده در  چهارشنبه چهارم مرداد 1391ساعت 17:26  توسط طراحی و دکوراسیون  | 

نوسازی در حمام

آیا از محیط درونی حمامتان راضی نیستید؟ اگر ۱۰ راه آسان برای دلچسب ساختن فضای حمام از سوی یک کارشناس طراحی منزل دریافت کنید، حاضر هستید آنها را به کار ببرید؟ در این مطلب کوتاه،۱۰ روش برای نوسازی حمام خانه‌ها ارائه می‌شود که برای تمامی خانه‌ها کاربرد دارد. لابد می‌پرسید: از کجا باید شروع کرد؟ این ۱۰ روش را بخوانید؛ حتماً به جواب مورد نظرتان دست پیدا خواهید کرد.

یک روش کلی برای سرگرمی انتخاب کنید. اگر علاقه‌مند به موسیقی هستید، حوله‌تان را با طرح وسایل موسیقی و ترجیحا صابونهای هم‌شکل با ادوات موسیقی تزئین کنید و در صورت امکان، اگر رختکنی مجزا از محیط دوش دارید، موسیقی مورد علاقه خود را در آنجا پخش کنید.

گچبری‌های سقف را عوض یا جابه‌جا کنید. از محصولاتی استفاده کنید که قدرت جذب رطوبت بالایی دارند.

از رنگ سفید روشن و یکنواخت حمام خانه‌تان خسته نشده‌اید؟ پس، از نوارهای رنگی روی دیوارتان بهره ببرید و سقف حمام را نیز به همین ترتیب تزئین کنید.

برای بازکردن پای رنگهای شاد به حمام، از حوله و لیف خود شروع کنید و از رنگهایی بهره ببرید که دوست دارید و بهتر بگوییم که عاشقش هستید.

از متون و جملات روحیه بخش، آنهایی را انتخاب کنید که واقعاً به شما انرژی مثبت می‌دهند و با خط خوش و رنگ مورد علاقه‌تان روی دیوار حمام بنویسید. اگر قادر هستید همین نوع جملات را روی حوله‌تان نیز بنویسید، حوله‌هایی با شعار مثبت برای خودتان تهیه کنید.

دور شیرهای آبگرم، سرد و دوش حمام هم درپوش‌هایی پلاستیکی با رنگهای جالب نظیر سبز یا صورتی فسفری قرار دهید.

تا به حال وجود گل‌های خوشبو نظیر شب‌بو، مریم یا نرگس را در حمام تجربه کرده‌اید؟ این کار را انجام دهید و ببینید چه نتیجه‌ای می‌گیرید.

سقف حمام را فراموش نکنید. به نظر ما اگر سقف حمام دو لایه باشد، بهتر می‌توان برای تزئین آن اقدام کرد. سطح پایین را از دیوار کاذب استفاده کنید.

هر چند می‌دانم که این توصیه چندان راهبردی نیست، اما باور کنید ورود نور طبیعی به حمام، از نکته‌های مهم برای گرفتن دوش فرح‌بخش است. اگر آنقدر خوش شانس هستید که حمام‌تان رو به پنجره یا نورگیر پاسیو قرار دارد، از شیشه مات کن‌های رنگی استفاده کنید.

اگر وان دارید، دور و اطراف آن را با وسایل تزئینی پوشش دهید.

باور کنید با استفاده از این روش‌ها می‌توانید حین خروج از حمام، هم پر روحیه‌تر شوید، هم اینکه لذت بیشتری از حضور در حمام ببرید.

منبع مقاله دکوراسیون داخلی :سایت مجله زن روز

کلید واژه:

طراحی دکوراسیون ،نوسازی در حمام ، اصول طراحی دکوراسیون،دکوراسیون منزل، دکوراسیون مبل ها، دکوراسیون اتاق خواب، دکوراسیون و طراحی مغازه، طراحی دکوراسیون مغازه ، طراحی و دکوراسیون نمایشگاه، دکوراسیون آشپزخانه، طراحی و دکوراسیون حمام و سرویس ،  نرم افزار طراحی دکوراسیون ، طرح دکوراسیون باغ و فضای سبز ، چیدمان مبل ها، رنگ و نور پردازی، تاثیر رنگ در دکوراسیون،دکوراسیون کوسن و مبلمان،دکوراسیون اتاق کودک،دکوراسیون و طراحی دفتر کار ،طراحی دکوراسیون دفتر کار،طراحی دکوراسیون داخلی ، وسایل دکوری در طراحی دکوراسیون ، دکوراسیون فضای خارجی

، دکوراسیون اتاق نشیمن(دکوراسیون اتاق حال)


ابزار امتیاز دهی


برچسب‌ها: دکوراسیون حمام و سرویس, نوسازی در حمام
+ نوشته شده در  چهارشنبه چهارم مرداد 1391ساعت 17:25  توسط طراحی و دکوراسیون  | 

مطالب جدیدتر
مطالب قدیمی‌تر